Велика українська енциклопедія має стати національним проектом Української держави, - Богдан Червак
опубліковано 24 квітня 2018 року о 14:06

23 квітня Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» презентувала нові видання, які містять методичні рекомендації для створення електронних енциклопедій та електронної версії Великої української енциклопедії.

 

Участь у презентації взяв перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Доктор історичних наук, професор, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон представила науковій громадськості два видання - монографію «Енциклопедичні видання в сучасному інформаційному просторі» та методичні рекомендації «Редакторська підготовка текстів е-ВУЕ». Вона нагадала, що робота над друкованою версією ВУЕ, перший том якої побачив світ в 2017 році, теж розпочиналася з методичних рекомендацій. А вже за місяць-два видавництво має презентувати портал ВУЕ.

«Для нас важливо було створити щось унікальне... Ми розглядали функціонування електронних енциклопедій в сучасному інформаційному просторі, але універсального типу енциклопедій не було створено. Тому для нас було важливо все осмислити. І наші напрацювання є в цій монографії», - сказала Алла Киридон, додавши, що понад 30 авторів надали для монографії свої матеріали.

Як зауважив Богдан Червак, нові видання є ілюстрацією великої наукової роботи, яку проводить Енциклопедичне видавництво з метою підготовки та випуску в світ повноцінної української енциклопедії. «У наш час українська енциклопедія не може бути лише в паперовому вигляді, у вигляді книжки, це має бути повноцінний інтернет-портал з дотриманням усіх сучасних вимог. Тільки тоді ми можемо говорити про те, що наша енциклопедія відповідає духові часу», - зазначив Богдан Червак.

Він наголосив, що підготовка двох версій ВУЕ – електронної і паперової – є складна і відповідальна справа, тому Держкомтелерадіо надасть необхідну підтримку для реалізації цього проекту.

«Ми докладаємо всіх зусиль, щоб зробити цей проект національним проектом Української держави. Я думаю, що незабаром ми проведемо велику нараду за участю перших осіб держави, де обговоримо всі проблемні питання, пов'язані з випуском Великої української енциклопедії, зокрема й питання збільшення фінансування. Ми будемо намагатися залучити якнайширше коло авторів для написання статей для ВУЕ, щоб ті високі стандарти, які були задані при підготовці першого тому, дотримувалися, удосконалювалися, і ми прийшли до повноцінного видання», - сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Нагадаємо, що «Велика українська енциклопедія» (ВУЕ) — універсальне довідкове видання - створюється у двох взаємодоповнювальних версіях: багатотомного друкованого видання і онлайн-порталу. Цей проект реалізується Державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво». Науково-методичний супровід підготовкою ВУЕ здійснює Національна академія наук України. Серед авторського колективу – співробітники академічних інститутів, наукових установ, державних інституцій, викладачі вищих навчальних закладів, музейники, представники громадських організацій.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux