Пропозиції громадськості

Державний комітет телебачення і радіомовлення України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері. А відповідно основними завданнями Держкомтелерадіо є забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері.

Відповідно до положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 314, Держкомтелерадіо відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та внесення в установленому порядку проектів законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України на розгляд Кабінету Міністрів України.

Власна історія права на доступ до інформації в Україні починається з 2011 року з моменту прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» та нової редакції Закону України «Про інформацію», які гарантують право на доступ до інформації з урахуванням принципу максимальної відкритості та визначають процедуру доступу до інформації.

Вдосконалення законодавчих гарантій права на доступ до інформації за участю представників громадянського суспільства важливий чинник в розбудові правової демократичної держави.

Протягом поточного року до Держкомтелерадіо надходили пропозиції щодо внесення змін до діючих нормативно-правових актів з питань доступу до публічної інформації.

Частина дописувачів пропонує зменшити вартість плати за надання інформації у відповідь на запит та вирішити питання щодо оплати (без оплати) надання сканованих документів.

Від представників органів місцевого самоврядування надходять пропозиції скорочення термінів оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування до дати їх розгляду з метою прийняття.

Існує нерозривний зв’язок між дотриманням права на доступ до інформації та якістю законодавства в цій сфері.

Внесення змін до діючого Закону надасть можливість реформувати ці питання та сприятиме покращенню співпраці між запитувачами та розпорядниками інформації. Це забезпечить створення ще більш ефективного механізму гарантування максимального доступу до інформації, що знаходиться в органах публічної влади України.

Держкомтелерадіо закликає громадськість надсилати свої зауваження та пропозиції щодо вдосконалення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та скарги на порушення Закону розпорядниками інформації до управління розвитку інформаційної сфери.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux