Станом на 27 березня 2018 року реформовано 187 друкованих ЗМІ та редакцій, - Олег Наливайко
опубліковано 27 березня 2018 року о 17:43

27 березня колегія Держкомтелерадіо розглянула хід реформування комунальних друкованих засобів масової інформації у Запорізькій області. На сьогодні з 24 комунальних друкованих ЗМІ Запорізької області реформовано 8.

 

Як повідомив в. о. директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації Лєван Шишинашвілі, не ухвалено рішень засновників про реформування трьох редакцій - «Запорізька правда», «Трудова слава» та «Наше місто Токмак», яким співзасновники створюють перешкоди на шляху реформування. Одне видання - журнал «Хортиця» - ліквідовано рішенням Запорізької обласної ради; решта редакцій перебувають на різних етапах реформування. Водночас в області зафіксовано непоодинокі випадки перешкоджання засновниками комунальних друкованих засобів масової інформації та редакцій процесу реформування.

Найбільше скарг від редакційних колективів на дії місцевої влади надійшло із Запорізької області, зазначив у своїй співдоповіді голова НСЖУ Сергій Томіленко. Саме тому спілка ініціювала розгляд цього питання на колегії Держкомтелерадіо.

Члени колегії у своїх виступах наголошували, що неприйняття засновниками відповідних рішень про реформування друкованих ЗМІ призводить до порушення прав трудових колективів редакцій. Крім того, відповідно до вимог статті 11 Закону неподання засновником друкованого ЗМІ у строк до 31.12.2018 Міністерству юстиції України заяви про перереєстрацію є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ недійсним.

«Хоч реформування друкованих ЗМІ має бути завершене до 31 грудня 2018 року, переважна їх більшість і досі поза процесом, - наголосив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Станом на 27 березня 2018 року реформовано 187 друкованих ЗМІ та редакцій, з них 10 державних і 177 комунальних. 153 з них - це редакції-учасники першого етапу реформування. Тому роботу треба визнати недостатньою - і Держкомтелерадіо, і колег з Верховної Ради, і абсолютно всієї регіональної влади, оскільки показник 187 на третьому році реформи - безумовно, не позитивний».

Голова Держкомтелерадіо нагадав, що старт реформи через формальні причини було затримано на рік. Але основною причиною повільного процесу роздержавлення, на його думку, є перешкоджання засновниками комунальних ЗМІ та редакцій процесу реформування. Місцева влада зволікає із ухваленням відповідних рішень, що призводить до порушення прав трудових колективів. Водночас і самі редакції нерідко затягують з поданням документів на перереєстрацію, сподіваючись не відтермінування реформи. «Коли редактори зрозуміють, що треба активізувати свою роботу, вони можуть просто фізично не встигнути. Нам лишилося буквально 9 місяців, - підкреслив Олег Наливайко. - Тому основна наша теза сьогодні: реформу не перенесуть, треба якомога прискорюватись!»

Також керівник відомства наголосив, що Держкомтелерадіо буде наполягати, щоб кожне реформоване видання отримало фінансову підтримку в розмірі 100 тисяч гривень на кожну редакцію.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux