ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740"
опубліковано 01 квітня 2019 року о 12:16

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України

від 13 липня 2011 року № 740»

Мета: зменшення розміру граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, та запровадження відшкодування витрат на сканування таких документів.

1. Підстави розроблення проекту акта

Проект постанови розроблено Держкомтелерадіо на виконання доручень Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 07.12.2018 № 48920/0/1-18, Віце-прем’єр-міністра України Кириленка В.А. від 03.04.2018 № 11063/1/1-18.

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. У частині третій цієї ж статті вище зазначеного Закону України визначено, що розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, затверджено постановою Кабінету Міністрів від 13 липня 2011 р. № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію». Згідно з вище зазначеною постановою Кабінету Міністрів для розрахунку граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, як розрахункова величина використовується мінімальна заробітна плата станом на дату копіювання та друк документів.

Більшість розпорядників інформації під час затвердження розміру фактичних витрат використовують саме максимально допустиму вартість (граничну норму) копіювання або друку документів певного формату.

Суттєве підвищення розміру мінімальної заробітної плати призвело до зростання вартості отримання запитувачами копій документів та вплинуло на можливість реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

У зв’язку із зазначеним вважається за доцільне переглянути граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, затверджені постановою Кабінету Міністрів від 13 липня 2011 р. № 740.

У зв’язку з цим, виникла необхідність у підготовці проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740.

3. Суть проекту акта

Основною метою проекту постанови є зменшення розміру граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, шляхом встановлення прожиткового мінімуму для працездатних осіб як розрахункової величини на дату копіювання, друку та сканування документів.

4. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, закони України «Про доступ до публічної інформації», «Про Державний бюджет України на 2019 рік», постанови Кабінету Міністрів України, від 13.07.2011 № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», від 13.08.2014 № 341 «Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України» та інші нормативно-правові акти.

Реалізація постанови не потребує внесення змін до чинних чи розробки нових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат. Фінансово-економічні розрахунки додаються.

6. Прогноз впливу

Проект акта за предметом правового регулювання матиме вплив на забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави.

Прогноз впливу додається.

6-1. Стратегічна екологічна оцінка

Проектом акта не затверджується документ державного планування, підготовлений з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку».

7. Позиція заінтересованих сторін

Реалізація постанови не матиме впливу на інтереси окремих верств (груп) населення, об’єднаних спільними інтересами, суб’єктів господарювання тощо.

Проект постанови не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.

Проект постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

8. Громадське обговорення

Проект постанови для громадського обговорення оприлюднено у підрубриці «Проекти актів Кабінету Міністрів України» рубрики «Законопроектна діяльність» офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо.

9. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів буде відома після опрацювання ними проекту постанови.

10. Правова експертиза

Позиція Міністерства юстиції України буде відома після опрацювання ним проекту постанови.

11. Запобігання дискримінації

У проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

11-1. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У проекті постанови відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

12. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

13. Прогноз результатів

Прийняття постанови дасть можливість зменшити розмір граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію.

 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко

«25» березня 2019 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux