Колегія Держкомтелерадіо схвалила роботу відомства щодо перетворення НТКУ в Національну суспільну телерадіокомпанію України
опубліковано 28 вересня 2016 року о 16:38

Колегія Держкомтелерадіо на своєму засіданні 27 вересня 2016 року розглянула стан виконання заходів щодо перетворення Національної телекомпанії України в публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та визнала проведену Держкомтелерадіо роботу задовільною.

Члени колегії відзначили, що Держкомтелерадіо здійснив низку заходів для перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ. Зокрема, затверджено 30 передавальних актів балансових рахунків, матеріальних цінностей, активів та зобов’язань суб’єктів, що реорганізуються шляхом приєднання до НТКУ; затверджено паспорт бюджетної програми; утворено інвентаризаційну комісію НТКУ і затверджено її персональний склад, встановлено терміни проведення інвентаризації необоротних активів НТКУ, визначено дату проведення оцінки майна.

14 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 567 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 5 серпня 2015 року, вивівши за рамки першого етапу реорганізації студію «Укртелефільм». Наразі триває процес погодження проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм» з метою перетворення і приєднання корпоратизованого підприємства до майбутнього суспільного мовника.

Водночас, як зазначив начальник управління телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо Микола Білоус, процес приєднання суб’єктів реорганізації до НТКУ може вважатися закінченим лише після внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо припинення зазначених юридичних осіб. На сьогодні з 30 суб’єктів, не припиненими, поки що, залишаються 3 компанії. Лише після того, як будуть закриті юридичні особи ДТРК «Крим», Севастопольська РДТРК та НРКУ, Держкомтелерадіо зможе видати наказ про перетворення об’єднаної НТКУ в ПАТ НСТУ.

Також М. Білоус повідомив, що проектом Державного бюджету України на 2017 рік передбачено фінансування ПАТ НСТУ в обсязі 897 млн. 757 тис. грн., що на 197 млн. 757,3 тис. грн. більше від граничних обсягів фінансування на 2017 рік, які були раніше доведені Міністерством фінансів України. Проте, даний обсяг фінансування є меншим, аніж передбачено пунктом 3 статті 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», відповідно до якого фінансування ПАТ НСТУ має становити не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. Наразі Держкомтелерадіо звернувся до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України з проханням при розгляді проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» врахувати пропозиції щодо передбачення додаткових коштів у сумі 501338,2 тис. грн.

Колегія схвалила роботу Держкомтелерадіо щодо підготовки нормативно-правових актів, регламентуючих діяльність ПАТ НСТУ. Наразі, за участі медіа-спільноти, членів Наглядової ради ПАТ НСТУ, представників Ради Європи та фахівців НТКУ Держкомтелерадіо узгоджує положення проекту Статуту НСТУ. Тривають погоджувальні наради стосовно розробки положень про Правління, Наглядову Раду та Ревізійну комісію ПАТ НСТУ.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux