Звернення громадської ради при Держкомтелерадіо до Президента України щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері
опубліковано 28 вересня 2018 року о 17:40

ГРОМАДСЬКА РАДА

ПРИ ДЕРЖАВНОМУ КОМІТЕТІ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

01001, м.Київ, вул. Прорізна,2, тел.: (067) 430-22-27; oleksandr.chovhan.airpu@gmail.com

21 вересня 2018 року

Президенту України

Порошенко Петру Олексійовичу

ЗВЕРНЕННЯ

громадської ради при Держкомтелерадіо України 

Шановний Петре Олексійовичу!

До порядку денного сесії Верховної Ради включено Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері (реєстраційний номер 6688 від 12.07.2017; http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/)

Цей законопроект потребує суттєвого доопрацювання. Прийняття його в пропонованій редакції буде мати негативний вплив на законну господарську діяльність в Інтернеті й на свободу слова взагалі.

В законопроекті передбачається, що у виняткових випадках прокурор, слідчий (за згодою прокурора) зможуть самостійно звернутися до оператора, провайдера (і до будь-якого іншого суб'єкта підприємництва, що надає телекомунікаційні послуги) з вимогою блокування - навіть без попереднього звернення до слідчого судді. Термін блокування в цьому випадку – до 48 годин.

За постановою слідчого судді термін блокування взагалі може не обмежуватися.

Але при розширеному тлумаченні поняття виняткових випадків під «запобігання вчинення тяжкого злочину» можна застосувати до широкої сфери обставин.

Також цим можуть скористатись недобросовісні конкуренти або провокатори.

Хтось може на чужому сайті, з використанням якого здійснюється законна господарська діяльність, анонімно (псевдонімно) розмістити інформацію із закликом до насильства, тероризму, а потім надати інформацію в правоохоронні органи.

Внаслідок цього та відповідно до нововведень зазначеного законопроекту може бути порушена кримінальна справа та заблоковано інтернет-ресурс на невизначений термін.

Під страхом застосування пропонованих у законопроекті санкцій власники інтернет-ресурсів будуть блокувати їх на першу вимогу правоохоронців.

Крім того, законопроект покладає на провайдерів обов'язок встановлювати додаткове обладнання для блокування сайтів власним коштом, що вплине на результати господарської діяльності та в кінцевому результаті – на гаманці користувачів.

Також, у Висновку Головного науково-експертного управління від 05.09.2018 зазначено: «Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання з врахуванням висловлених зауважень і пропозицій.»

З метою забезпечення утвердження в Україні принципу верховенства права, неухильного додержання Конституції України, просимо не підписувати Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» (у разі його прийняття Верховною Радою) та повернути його до Верховної Ради для повторного розгляду, з урахуванням положень Конституції та законів України.

Рішення прийнято одноголосно на засіданні громадської ради при Держкомтелерадіо України 

Протокол №4 від 21.09.2018 року

 З повагою

Голова громадської ради 

при Держкомтелерадіо України   __________________ Човган О.Ю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux