Взяти участь у першому етапі реформування готові 206 друкованих ЗМІ
опубліковано 23 червня 2016 року о 17:05

23 червня колегія Держкомтелерадіо розглянула хід виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

 

Станом на 23 червня готовність до першого етапу реформування виявили 206 друкованих ЗМІ. Ця цифра постійно збільшується, адже формування переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, що підлягають реформуванню на першому етапі, триватиме до 1 липня 2016 року.

Деяким виданням заважає взяти участь у першому етапі реформування технічні проблеми, зокрема відсутність свідоцтва, яке в ході реформування поновити неможливо. Також заручниками ситуації виявилися деякі ЗМІ, які відповідно до закону про декомунізацію змінили назви, а свідоцтва в них видані на старі. Так сталося, наприклад, із газетою Межівської ради Дніпровської області «Червона зірка», яка відтепер називається «Межівським меридіаном». Але ці технічні питання, на думку членів колегії, не є критичними, їх можна і потрібно оперативно вирішувати разом із Міністерством юстиції.

Головною проблемою реформування сьогодні залишається зволікання з боку органів місцевого самоврядування, які є співзасновниками друкованих ЗМІ і редакцій, з ухваленням рішень про реформування. Тестом на чесніть для місцевої влади назвав Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко ситуації, коли редакційні колективи вирішили реформуватися на першому етапі.

«Там, де органи місцевої влади відтягують час, прикриваються інтересами громад, а насправді саботують реформу, редакційні колективи повинні звертатися до суду, - наголосив Олег Наливайко. – Усі спори між засновниками, співзасновниками друкованих  ЗМІ та трудовим колективом редакції щодо способу реформування вирішуються у судовому порядку і члени трудового колективу мають право на звернення до суду для оскарження дій або бездіяльності органу місцевого самоврядування».

Колегія ухвалила рішення, відповідно до якого Держкомтелерадіо повинен до 01.08.2016 подати на затвердження Кабінету Міністрів України перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, що підлягають реформуванню на першому етапі, а до 01.09.2016 - Порядок надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. Також Держкомтедерадіо слід до 31.12.2016 завершити формування Зведеного переліку об’єктів реформування.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на першого заступника Голови Держкомтелерадіо Богдана Червака.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux