Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики в 2014 році
опубліковано 06 жовтня 2014 року о 12:03

 

В Держкомтелерадіо відбулося засідання Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, на якому було визначено лауреата Премії 2014 року.

Кращою публіцистичною роботою в галузі журналістики серед 28 творчих доробків, висунутих на премію, визнано історичний нарис члена правління Київської організації НСЖУ, заслуженого журналіста України Сергія Шевченка «Соловецький вівтар української незалежності».

Нарис опубліковано впродовж 2013 року дев’ятьма подачами у всеукраїнському тижневику «Українська доля».

На основі розсекречених архівних матеріалів журналіст, офіцер СБУ, понад 20 років пише популярні твори про українське «розстріляне відродження». За часів СРСР на соловецький вівтар незалежності України було покладено життя сотень її кращих синів і доньок. Національне «розстріляне відродження» уособлюють світочі розуму й аристократи духу – Микола Зеров, Микола Куліш, Лесь Курбас, Валер’ян Підмогильний, Геннадій Садовський, Матвій Яворський та ін. Пишучи про них, автор цитує матеріали оперативної розробки в’язнів.

Також члени Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола вирішили відзначити Подякою Держкомтелерадіо телепрограму редактора 34 каналу м. Дніпропетровськ Аліни Щербини «У дорозі. Щоденник: у пошуках бандерівців».

Окрім того, Комітет відзначив майстерність публіцистичних робіт Петра Вольвача (м. Сімферополь) «Чи став би Крим орденом на грудях планети, якби не українські мозолі», Андрія Якубува (Валенсія, Іспанія) «Українці на барикадах Піренеїв в іспанській громадянській війні 1936 – 1939 років» та Світлани Чорної (м. Київ) «Згинув цвіт калини на Соловецькім морозі». Номінанти отримають Подяку Міністерства культури України.

 

Інформаційно: Премія імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності. Премія присуджується щорічно до дня народження В'ячеслава Чорновола – 24 грудня – у розмірі п'яти тисяч гривень за рахунок коштів, передбачених на ці цілі в Державному бюджеті України.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux