Відбувся навчальний семінар "Актуальні питання обліку і оподаткування діяльності приватних ЗМІ"
опубліковано 20 листопада 2020 року о 15:41

Описание: C:\Users\User\Desktop\yzobrazhenye_viber_2020-11-20_14-24-37-1024x576.jpg

20 листопада Укртелерадіопресінститут за підтримки Держкомтелерадіо та Офісу координатора проектів в Україні ОБСЄ провів у Києві навчально-практичний семінар «Актуальні питання обліку і оподаткування діяльності приватних ЗМІ»

 

Учасниками семінару стали бухгалтери реформованих комунальних друкованих ЗМІ з десяти областей України.

Доктор економічних наук, професор, сертифікований аудитор, судовий експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції України Катерина Проскура зосередила увагу учасників семінару на ключових проблемах господарської діяльності приватних ЗМІ.

Як формується собівартість продукції чи послуг, які вимоги слід враховувати і відображати в обліку? Медіа тренер детально виклала механізми формування собівартості передплатної ціни на газету, можливий механізм розрахунку для газетної друкованої площі, формування ціни для розміщення реклами та матеріалів на сайті.

У ході навчально-практичного семінару проаналізували і те, зокрема, як обліковувати витрати на ремонт приміщення, яке перебуває в оренді; як списувати витрати на проведення передплатної кампанії.

Катерина Проскура надала рекомендації щодо розпорядження дивідендами. Адже при розподілі цих коштів слід керуватися принципом раціональності виплат, правильно провести нарахування видатків, оподаткування та звітність. Так само актуальними були поради щодо правильного розподілу прибутку та його обліку, а також рекомендації про те, куди й на які потреби можна використовувати.

Облік часток засновників у статутному капіталі, інвестицій у корпоративні права інших підприємств, облік та оподаткування благодійних внесків меценатів, які виділяють кошти на підтримку видання, робота з підприємствами, які є платниками ПДВ, загалом оподаткування діяльності приватних ЗМІ – все це складні практичні питання, які слухачі з’ясовували на семінарі й отримали цінні знання і навички в цій сфері діяльності.

Окремі теми – формування штатного розпису редакцій, встановлення посадових окладів, доплат; залучення позаштатних працівників. У цьому контексті медіа тренер виклала нюанси оформлення відносин, види виплат та оподаткування. Надано чіткі відповіді на такі конкретні запитання: чи платити позаштатним працівникам заробітну плату, чи обов’язково укладати з ними договір на виконання робіт, чи можна працювати на добровільних засадах.

Ішлося і про те, як у межах закону можна зменшити витрати на оплату праці. Розглянули і тему трудових відносин та оплати праці під час карантину, зокрема, оплату сесії студенту-співробітнику, якщо навчання проходить удома дистанційно, як табелювати та оплачувати період перебування працівника на самоізоляції.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux