В Україні немає заборони на твори Михайла Булгакова, як і на книги інших класиків російської та світової літератури
опубліковано 01 лютого 2021 року о 14:51

Описание: C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Biblioteka_гол.jpg

У соціальних мережах знову поширюється дискусія щодо дозвільної процедури на ввезення в Україну книг з території РФ. Цього разу вона спровокована проросійськими медіа, які стверджують, що в Україні існує заборона на деякі книжки класиків російської літератури.

 

Держкомтелерадіо наголошує, що в Україні немає заборони на твори Михайла Булгакова, як і на твори інших класиків російської та світової літератури. В Україні не надано дозволу на ввезення тих видань, на обкладинках або у передмовах до яких російські видавці поширюють антиукраїнську пропаганду.

Зокрема, у передмові до книги Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» видавництва «Азбука-Аттикус» згадуються представники російського кіно, які за публічну підтримку військової інтервенції в Україну внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Саме це видання і не потрапило на український ринок. Зауважимо, що рішення про відмову у наданні дозволу на ввезення цієї книги було ухвалено у березні 2019 року.

Водночас для книг інших видавництв, які не використовують обкладинки книг відомих авторів для імперської або комуністичної пропаганди, український ринок відкритий. Для того, щоб переконатися в цьому, достатньо завітати в будь-яку книгарню або бібліотеку України. Тільки за останні 4 роки Держкомтелерадіо надав 14 дозволів на ввезення книги М. Булгакова «Майстер і Маргарита», яка вийшла в інших російських видавництвах.

Нагадаємо, що починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України  № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», Держкомтелерадіо видав 32027  дозволів на ввезення видавничої продукції. З урахуванням дозволів, дію яких зупинено на підставі рішення РНБО України від 19.03.2019, а також тих, строк дії яких закінчився, на сьогодні кількість дозволів становить 18250.

Водночас, починаючи з 2017 року, Держкомтелерадіо надав 4 417 відмов у видачі дозволів, з яких 308 - на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо. Це книги з антиукраїнською, проімперською та комуністичною пропагандою.

Держкомтелерадіо і надалі вживатиме всі заходи з метою попередження потрапляння на український книжковий ринок іноземної продукції антиукраїнського змісту.

Що стосується книги «Істория Российского государства» Бориса Акуніна, який є критиком режиму Путіна, то Експертна рада має повноваження розглянути вдруге заяву імпортерів на її ввезення в Україну у разі, якщо книга вийде у видавництві, яке не знаходиться у санкційних списках. Нагадаємо, що на ТОВ «Издательство «АСТ», яке видало цю книгу, рішенням РНБО накладено економічні санкції.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux