Триває робота над створенням "Великої української енциклопедії"
опубліковано 29 березня 2019 року о 14:42

Колегія Держкомтелерадіо розглянула стан підготовки та видання Великої української енциклопедії. Члени колегії зазначили, що колектив державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» зміг досягти низки вагомих результатів у реалізації проекту, який має бути завершено в 2026 році.

 

Зокрема, розроблено концептуальні засади науково-інформаційного наповнення онлайн-версії ВУЕ. У грудні 2018 р. оприлюднено розширену версію енциклопедичного порталу Великої української енциклопедії, який має сучасний дизнайн - анімовані графічні елементи, плагіни для зручного перегляду ілюстрацій, відео й програвання аудіо тощо. Постійно ведеться робота над вдосконаленням порталу, його змістовним наповненням.

Оновлено базову версію реєстру гасел Словника ВУЕ. Розроблено комплекс редакційних засад підготовки контенту сучасного мультимедійного енциклопедичного видання. Також колективом установи підготовлено та видано три тематичні словники з окремих наукових напрямів - соціологічні науки, радіотехніка, фізика, релігієзнавство. А за результатами проведеної спільно з провідними фахівцями інших установ та закладів наукової конференції підготовлено колективну монографію «Традиції та сучасні концепти енциклопедичної справи в Україні», присвячену висвітленню теоретичних та прикладних проблем енциклопедистки.

«Паралельно ми працюємо над двома версіями Великої української енциклопедії - електронною, яка почала діяти, і друкованою, де видано лише перший том у рамках програми «Українська книга», яка була в компетенції Держкомтелерадіо,» - зазначила директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон.

Вона наголосила, що проблемним питанням залишається фінансування проекту. Обсяги робіт із виконання проекту під назвою «Велика українська енциклопедія» зростають, однак недостатнє його фінансування не дозволяє забезпечити професійний кадровий потенціал, нормальне безперебійне функціонування установи, популяризацію проекту тощо.

На думку членів колегії, Держкомтелерадіо слід сприяти залученню наукового потенціалу академічних наукових структур, вищих закладів освіти України, представників творчої інтелігенції до створення Великої української енциклопедії. А під час підготовки пропозицій щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» звернутися до Міністерства фінансів України з пропозицією щодо додаткових видатків за бюджетною програмою «Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури» з метою належного фінансування видання Великої української енциклопедії. Також колегія рекомендувала Держкомтелерадіо під час підготовки пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2020 та наступні роки Держкомтелерадіо передбачати видатки на виконання заходів з підготовки та видання багатотомної Великої української енциклопедії відповідно до обґрунтованих потреб державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво».

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux