Стан розвитку інформаційного простору Запорізької області визнано задовільним
опубліковано 26 листопада 2014 року о 17:16

Колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення України розглянула стан розвитку інформаційної та видавничої сфер Запорізької області та визнала його задовільним.

В інформаційному просторі області діють 39 місцевих теле- та радіоорганізацій (22 - телеорганізації, 17 – радіоорганізації). Провідне місуе посідає Запорізька ОДТРК, що веде цифрове ефірне телевізійне мовлення та аналогове ефірне мовлення 10 годин на добу.

На сьогодні близько 90% населення області отримали можливість цілодобово безкоштовно приймати у стандарті DVB-T2 32 телепрограми загальнонаціональних мовників. Водночас, наголошували члени колегії, на певній території області є проблеми з технічним покриттям багатоканальної телемережі. Зокрема, відсутнє покриття цифровим ефірним телесигналом міст Токмак та Приморськ, Великобілозерського, Кам'янсько-Дніпровського (за винятком кабельних мереж м. Енергодар) та частково Новомиколаївського районів.

Колегія рекомендувала Держкомтелерадіо зосередитися на вирішенні нагальних проблемних. А саме - у співпраці з Національною радіокомпанією України вжити заходів щодо розбудови сучасної радіомережі FM-діапазону та цифрового телебачення в Запорізькій області.

Потужною складовою інформаційного простору області є друковані медіа. Тут регулярно виходять 284 назви газет та журналів різних форм власності із загальним разовим тиражем близько 700 тис. примірників. Найбільший передплатний тираж серед комунальних ЗМІ (28500 тис. прим.) має газета «Південна зоря», засновниками якої є Бердянська міська та районна ради та колектив редакції газети. Найбільший наклад серед приватних ЗМІ - у газети «МИГ» (39900 тис. прим.).

73 суб’єкти видавничої справи із Запорізької області внесено до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції Найбільш потужним поліграфічним підприємством в області є приватне підприємство «Видавничий будинок «Кераміст». Найбільш потужні книговидавці - приватні фірми «Прем’єр», «Просвіта», «Дике Поле», видавництва вищих навчальних закладів області.

Колегія Держкомтелерадіо рекомендувала Запорізький обласній державній адміністрації та Запорізькій обласній раді сприяти збільшенню накладів та розширенню асортименту книжкової продукції, що випускається в області, розбудові мережі книгорозповсюдження та забезпечення жителів сільської місцевості області книготорговельними послугами відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України нормативів щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux