Рішення колегії від 28.10.2014 № 6/24 "Про хід створення Суспільного телебачення і радіомовлення"
опубліковано 03 листопада 2014 року о 10:28

 

Tryzub

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

Р І Ш Е Н Н Я К О Л Е Г І Ї

 

28 жовтня 2014 р. м. Київ № 6/24

 

 

Про хід створення Суспільного

телебачення і радіомовлення

 

Заслухавши інформацію доповідача, колегія зазначає, що Держкомтелерадіо, Національною телекомпанією України разом з представниками Європейської мовної спілки (далі – ЄМС) та громадянського суспільства продовжено законопроектну та організаційну роботу щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (далі – НСТУ).

Держкомтелерадіо підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», яким передбачається приведення діючого законодавства у відповідність до прийнятого Закону. На даний час законопроект знаходиться на правовій експертизі в Мінюсті. 1 жовтня 2014 на розгляд Уряду подано проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання Суспільного телебачення і радіомовлення України», яким затверджується Статут НСТУ.

13-15 жовтня 2014 року відбулося розширене засідання Робочої групи за участю представників Держкомтелерадіо, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, державних телерадіокомпаній, громадських організацій та експертів ЄМС. На шістьох сесіях засідання розглянуто та дано експертну оцінку актуальних питань створення та розбудови Суспільного мовника, а саме: огляду загальної ситуації, формуванню Наглядової ради НСТУ, щодо місії і стратегічних цілей НСТУ, програмній концепції та контенту суспільного мовлення, поточній ситуації у сфері програмного продукту державних телерадіоорганізацій (далі – ДТРО), організаційній структурі та персоналу, результатам зведеного балансового звіту ДТРО тощо.

З метою створення нової юридичної особи – Публічного акціонерного товариства «Національна Суспільна телерадіокомпанія» Національною телекомпанією України підготовлено проекти постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Статуту публічного акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Національна Суспільна телерадіокомпанія України» та «Питання створення публічного акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Національна Суспільна телерадіокомпанія України».

Оскільки визначений Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та проектом Статуту НСТУ порядок формування та призначення органів управління НСТУ суперечить порядку, встановленому законами України «Про акціонерні товариства» та «Про управління об’єктами державної власності», з метою виправлення суперечностей та приведення цих законодавчих актів до вимог Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», НТКУ підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Колегія зазначає щодо певного просування ДТРО на шляху конвергенції НТКУ, НРКУ, обласних і регіональних ДТРК та відпрацювання єдиної концепції мовлення загальнонаціональних та регіональних суспільних мовників. Результатом проведеної роботи має бути отримання довіри слухачів, об’єднання суспільства навколо українських цінностей, патріотизму та єдності. НСТУ має виробляти якісний контент європейського рівня.

Ключовим питанням успішної діяльності НСТУ є формування Наглядової ради організації. Відповідно до Закону України “Про суспільне телебачення та радіомовлення України” Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення здійснює координацію проведення конференцій Всеукраїнських громадських організацій (далі – ВГО) з метою обрання членів Наглядової ради НСТУ. На сьогодні розроблено та набрало чинності Положення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок проведення конференцій ВГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ.

Відповідно до Закону України до Наглядової ради НСТУ входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання та дев’ять членів від всеукраїнських громадських об’єднань. Дев’ять членів від всеукраїнських громадських об’єднань буде визначено у грудні 2014 року. Кандидати від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України обиратимуться після завершення виборів до Верховної Ради України.

Колегія погоджується із застереженням Об’єднаної організації Професійних спілок працівників культури щодо необхідності соціального захисту працівників ДТРО та вирішення питань їх працевлаштування під час реорганізації в НСТУ виключно у межах чинного законодавства та з урахуванням особистого трудового внеску працівників.

Колегія зазначає, що значна частина матеріальних цінностей, що знаходяться на позабалансових рахунках обласних державних телерадіокомпаній, придбані за кошти інших юридичних осіб. Тому існує ризик втратити їх у разі реорганізації державних телерадіокомпаній шляхом злиття. В деяких випадках це може призвести до зупинки виробництва і трансляції теле- та радіопрограм.

Враховуючи вищевикладене, колегія

УХВАЛИЛА:

1. Інформацію генерального директора Національної телекомпанії України Аласанії З.Г. взяти до відома.

2. Міжвідомчій робочій групі:

продовжити роботу щодо реорганізації державних телерадіоорганізацій в Суспільне телебачення і радіомовлення з урахуванням міжнародного досвіду, застережень міжнародних та українських експертів, інтересів територіальних громад;

провести засідання з обговорення питань правового та соціального захисту працівників державних телерадіоорганізацій під час їх реорганізації та створення НСТУ за участі представників профспілкових організацій.

3. Департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С.О.) надати сприяння у проведенні детального аналізу та технічного аудиту ресурсів ДТРО.

4. Управлінню внутрішнього аудиту (Степанова Н.В.) провести поглиблений аудит тих обласних державних телерадіокомпаній, які мають на своїх позабалансових рахунках матеріальні цінності, з метою мінімізації можливих ризиків у зв’язку з їх відчуженням.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Голови Держкомтелерадіо Кравченка Д.В.

 

Голова колегії О.І. Наливайко

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux