Премію Президента України "Українська книжка року" присуджено трьом виданням
опубліковано 20 вересня 2018 року о 13:47

19 вересня Президент України підписав Указ про присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

 

На підставі рішення Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книжка року» у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» премію присуджено книзі Миколи Жулинського «Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах». Видавець - ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал», 2016. Ця книга - переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення.  

 У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» премію присуджено книзі  «Євангеліє Бучацьке». Упорядник - Д.В. Степовик. Видавець - ДП «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро», 2016.

 Євангеліє, що є пам’яткою книжного мистецтва та мініатюри, було написане для прочитання під час Божественної літургії  у другій половині XII – на початку XIII ст. на Волині.  Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888-1889 рр. за місцем зберігання від 1712 р. у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається у колекції Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові. До книги увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою.   

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» премією відзначено книгу  «Шалахмонеси» Г.А. Фальковича. Видавець - ТОВ «Часопис «Дух і Літера», 2016. Ця українсько-єврейська книга поєднала найкраще з обох культурних традицій. Видання ілюстровано роботами художника Пінхаса (Павла) Фішеля, які виконані на зразок єврейських стародруків

Указом Президента авторам та видавцям відзначених видань присвоєно звання лауреата премії Президента України «Українська книжка року».

Нагадаємо, що премією Президента України «Українська книжка року» відзначаються автори, видавництва та видавничі організації, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Організаційне забезпечення роботи Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книжка року» покладено на Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Премія присуджується у трьох номінаціях: за видатні досягнення у галузі художньої літератури  - книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури; за вагомий внесок у розвиток українознавства   - книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню,; за сприяння у вихованні підростаючого покоління — книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

Диплом лауреата премії видається кожному зі співавторів твору. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить  100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків - видавництву або видавничій організації.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux