ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту наказу Держкомтелерадіо «Про затвердження Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) розповсюджувачу книговидавничої продукції свідоцтва про відповідність, що підтверджує використання розповсюджувачем книговидавничої продукції об’єкта оренди виключно як спеціалізованого магазину для торгівлі книгами»
опубліковано 17 листопада 2022 року о 17:19

1. Мета 

Проект наказу розроблено з метою затвердження Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) розповсюджувачу книговидавничої продукції свідоцтва про відповідність, що підтверджує використання розповсюджувачем книговидавничої продукції об’єкта оренди виключно як спеціалізованого магазину для торгівлі книгами .

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

19 червня 2022 року Верховною Радою України за № 2313-ІХ прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» (далі - Закон).

Так, відповідно до частини першої статті 82 Закону підтримка розповсюджувачів видавничої продукції (книжкової продукції) (далі - розповсюджувач книговидавничої продукції) здійснюється Українським інститутом книги шляхом надання державної субсидії на відшкодування витрат на найм або піднайм (оренду або суборенду) нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень, їх окремих частин) (далі - об’єкт оренди), що використовується як спеціалізований магазин для торгівлі книгами (далі - витрати), у порядку та на умовах, встановлених цим Законом.

Частина друга статті 82 Закону визначає, що для отримання такої державної субсидії розповсюджувач книговидавничої продукції повинен відповідати певним вимогам, зокрема, отримати від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у видавничій сфері (Держкомтелерадіо) свідоцтво про відповідність, що підтверджує використання розповсюджувачем книговидавничої продукції об’єкта оренди виключно як спеціалізованого магазину для торгівлі книгами.

Видача (відмова у видачі, анулювання) розповсюджувачу книговидавничої продукції такого свідоцтва здійснюється в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у видавничій сфері (Держкомтелерадіо).

З огляду на зазначене, на сьогодні існує необхідність щодо реалізації положень Закону України від 19 червня 2022 р. № 2313-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку країнського книговидання і книгорозповсюдження» шляхом затвердження відповідного Порядку.

3. Основні положення проекту акта

Проектом акта пропонується затвердити Порядок видачі (відмови у видачі, анулювання) розповсюджувачу книговидавничої продукції свідоцтва про відповідність, що підтверджує використання розповсюджувачем книговидавничої продукції об’єкта оренди виключно як спеціалізованого магазину для торгівлі книгами.

4. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, закони України «Про видавничу справу», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження», постанова Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 341 «Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України» та інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує фінансування з державного чи місцевих бюджетів, оскільки буде здійснюватися в межах затвердженої чисельності працівників і видатків на утримання Держкомтелерадіо.

6. Позиція заінтересованих сторін

Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 3 листопада 2010 р. № 996, для проведення публічного громадського обговорення проект наказу оприлюднено у підрозділі «Проекти нормативно-правових актів, проекти рішень» розділу «Законопроектна діяльність» та у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика» офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо.

Проект акта не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю, функціонування і застосування української мови як державної.

Проект акта не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

7. Оцінка відповідності

У проекті акта відсутні положення, що:

стосуються зобов’язань України у сфері європейської інтеграції;

стосуються прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод;

впливають на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

містять ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією;

створюють підстави для дискримінації.

Громадська антикорупційна, громадська антидискримінаційна та громадська гендерно-правова експертизи не проводилися.

8. Прогноз результатів

Реалізація акта не матиме вплив на ринкове середовище; розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок праці, рівень зайнятості населення; громадське здоров’я, покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.

Реалізація акта матиме вплив на забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави.


Заінтересована сторона

Вплив реалізації акта на

заінтересовану сторону

Пояснення очікуваного

 впливу

Суб’єкти господарювання

Позитивний

Підтримка розповсюджувачів видавничої продукції (книжкової продукції) шляхом надання державної субсидії на відшкодування витрат на найм або піднайм (оренду або суборенду) нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень, їх окремих частин), що використовується як спеціалізований магазин для торгівлі книгами.

Громадяни

Позитивний

Задоволення за допомогою книг духовних, освітніх і культурних потреб громадян України, у тому числі осіб з порушеннями зору.

Держава

Позитивний

Визнання духовної, науково-освітньої і культурно-творчої функції книги в суспільстві на принципах дотримання свободи у книговидавничій справі, протидії її монополізації, зміцнення матеріально-технічних, організаційних, правових і наукових засад книговидавничої справи, гарантії соціального і правового захисту її працівників, підтримка розвитку національного книговидання.


Голова                                                                                                          Олег НАЛИВАЙКО

«30» листопада 2022 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux