Колегія Держкомтелерадіо визнала задовільним стан інформаційного простору Івано-Франківської області
опубліковано 24 лютого 2015 року о 16:07

 

Члени колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України зазначили, що у регіоні створено належні умови для вільного та безперешкодного функціонування суб’єктів інформаційних відносин, професійної діяльності журналістів, максимального задоволення інформаційних потреб населення та захисту конституційних прав громадян на інформацію.

На території області зареєстровано 36 юридичних осіб, які володіють 51-єю ліцензією Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. У цифровому стандарті транслюються програми 32-х мовників (29 загальнонаціональних та 3 місцеві). Усі без винятку телерадіоорганізації на території області ведуть власне мовлення винятково державною мовою.

Івано-Франківська ОДТРК «Карпати» має 2 години 15 хв. на добу ефірно-проводового радіомовлення. 24 години на добу мовить «Карпати-ФМ». Донедавна це була єдина ОДТРК, яка не мала власного телевізійної складової.

Лише два місяці тому розпочалося цифрове телевізійне мовлення «Карпат». Сьогодні воно триває 24 години на добу. 3 години ефіру заповнюються власним контентом, решта – це програми надані «Карпатам» безоплатно іншими державними мовниками.

Наразі існують технічні проблеми щодо покриття цифровим ефірним сигналом території Косівського, Верховинського, Рогатинського, Калуського, Городенківського та Снятинського районів. Колегія рекомендувала Івано-Франківській обласній державній адміністрації передбачити реалізацію невідкладних заходів щодо забезпечення покриття впевненим телерадіосигналом загальнонаціональних мовників тих районів, де такий сигнал відсутній.

В області зареєстровано 473 друковані засоби масової інформації місцевої сфери розповсюдження. Також інформацію про життя області поширюють більше двадцяти місцевих новинних інтернет-сайтів, серед яких найбільш рейтинговими є «Фirtka.if.ua», «Бліц-інфо», «Galka.if.ua» та інші.

Також у Прикарпатті розвинута видавнича справа. До Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 63 суб’єкти, що працюють на території області. Найбільші з них - видавництва ТзОВ «Місто НВ», ТзОВ «Лілея НВ», «Нова Зоря» (всі – м. Івано-Франківськ), ПАТ «Коломийська друкарня ім. Шухевича» (м. Коломия), ТзОВ «Дискурсус» (с. Брустури Косівського району). На Прикарпатті функціонує 131 об’єкт книгорозповсюдження: 58 книжкових магазинів, 22 кіоски, 51 відділ у торгових закладах.

В області реалізуються заходи, спрямовані на забезпечення інформаційної безпеки, зокрема протидії негативному впливу російської пропаганди на формування суспільної думки. Сепаратистські настрої не мають підтримки серед населення Івано-Франківщини. Вірогідність появи матеріалів такого характеру у місцевих друкованих ЗМІ та інтернет-ресурсах оцінюється як незначна.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux