Колегія Держкомтелерадіо розглянула стан виконання відомством гендерної політики
опубліковано 30 жовтня 2018 року о 17:06

Колегія Держкомтелерадіо на засіданні 30 жовтня розглянула стан виконання відомством державної гендерної політики.

 

За інформацією радника Голови Держкомтелерадіо з гендерних питань Елли Ламах, у комітеті діяльність із впровадження гендерної політики здійснюється за двома напрямками. По-перше, це виконання загальнодержавних програм та планів у цій сфері, зокрема тих, що стосуються аудіовізуального сектору та інформаційної сфери. По-друге, це підвищення професійного рівня працівників апарату Держкомтелерадіо та організацій, що належать до сфери його управління.

Держкомтелерадіо активно забезпечує інформування громадськості щодо впровадження принципів гендерної рівності у складових сектору безпеки і оборони України, проведення навчань для представників ЗМІ щодо інструментів формування у суспільстві толерантності, культури миру, протидії гендерно-зумовленому насильству, включення до програм підготовки працівників медіа гендерного компонента.

Держкомтелерадіо спільно з Укртелерадіопресінститутом, ВГО «Центр - Розвиток демократії» та іншими громадськими організаціями і партнерами проведено навчальні семінари для регіональних ЗМІ щодо впровадження Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», які відбулись у Києві, Львові та Запоріжжі; семінар з питань забезпечення мінної безпеки для журналістів Донецького регіону тощо. Також журналісти мали змогу взяти участь в конкурсі на кращу роботу в інформаційній сфері на тему впровадження Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека». Наразі в Укртелерадіопресінституті впроваджено навчальний курс «Основи гендерної політики для працівників органів державної влади». Триває розробка навчального курсу «Основи гендерної політики для ЗМІ», який планується розпочати у 2019 році.

«Ми помітили, що саме регіональні ЗМІ потребують підтримки. Держкомтелерадіо проводить навчання саме для них щодо цих питань», - зазначила Е. Ламах.

На необхідності навчати журналістів правильно писати про державну гендерну політику наголосила Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка взяла участь у засіданні колегії.

«Я би говорила про необхідність не просто навчання, а про необхідність формування гендерних компетенцій. Пропоную саме таку термінологію — «формування гендерних компетенцій журналістів», створення методичних матеріалів, які б допомагали поширювати інформацію про цю політику. Передусім, на регіональному рівні», — сказала Левченко.

Нині, за її словами, щодо теми гендерної політики є чимало маніпуляцій та стереотипів. «Але ж пропагування ідей гендерної рівності та інформування суспільства про напрямок державної гендерної політики чітко визначені у статті 3 закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків». Вони названі, вони відображені в усіх національних документах, і про них потрібно говорити», — зазначила К. Левченко.

Активною є робота Держкомтелерадіо й щодо підвищення професійного рівня своїх працівників. Зокрема, для працівників апарату Держкомтелерадіо проводилися семінари-тренінги на тему «Що таке гендерна рівність та політкоректність», «Гендер в сім’ї та на роботі», тренінг щодо гендерно орієнтованого бюджетування та інші заходи, присвячені темі гендерної рівності. Наразі відомство підготувало проект Комплексної програми впровадження гендерного підходу в діяльність Держкомтелерадіо.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux