Колегія Держкомтелерадіо розглянула стан реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ
опубліковано 18 грудня 2018 року о 17:51

Колегія Держкомтелерадіо розглянула стан реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, термін якого спливає 31 грудня 2018 року.

 

«Остаточно підбивати підсумки реформи ми будемо в січні, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Тоді матимемо більш об’єктивнішу статистику, адже кількість реформованих ЗМІ змінюється майже щодня. Сьогодні ми хочемо попередньо проаналізувати ситуацію, щоб визначити наші подальші кроки».

За даними моніторингу Держкомтелерадіо, станом на 10 грудня 2018 року реформовано 336 друкованих ЗМІ та редакцій, а саме: 316 - комунальних (що складає близько 52 % від загальної кількості видань, що реально виходять), 20 - державних (що складає близько 25% від загальної кількості видань, що реально виходять). Лідерами процесу реформування є Вінницька, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська області. Відповідно аутсайдерами є Київська, Львівська, Одеська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Закарпатська області та місто Київ.

Аналізуючи дані про реформування в областях, начальник управління розвитку інформаційної сфери Держкомтелерадіо Юрій Недяк зазначив, що є тенденція: інтенсивність процесу реформування залежить від розміру дотацій, які отримували редакції з відповідних місцевих бюджетів. Так, редакції, що тривалий період не мали суттєвих фінансових надходжень у вигляді таких бюджетних дотацій, реформувалися одними з перших. І навпаки, ті редакції, які отримували значні кошти, не реформовувалися взагалі або відтерміновували здійснення необхідних процедур до останнього.

Держкомтелерадіо систематично здійснював моніторинг процесу реформування друкованих ЗМІ та редакцій з метою забезпечення їх функціонування, збереження назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. Також протягом всього періоду реформування Держкомтелерадіо приділяв значну увагу підвищенню кваліфікації журналістів редакцій, що реформуються. Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси впродовж 2016-2018 років забезпечив проведення низки навчальних семінарів для редакторів комунальних видань з актуальних питань реформування.

Важливою була співпраця Держкомтелерадіо, Національної спілки журналістів України, інших журналістських організацій в рамках проекту «Підтримка сталого реформування державних та комунальних ЗМІ», який реалізувався за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Учасники обговорення, а на засідання колегії були запрошені начальник управління реєстрації громадський формувань, друкованих ЗМІ та інформагентств Міністерства юстиції України Юрій Юрчук, медіаексперт ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко, директор ТОВ «Обрії 1919» Костянтин Григоренко, редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк, говорили про майбутнє реформованих ЗМІ, а також тих редакцій, які запізнилися з реформуванням. На думку Голови НСЖУ Сергія Томіленка, Міністерству юстиції України слід оприлюднити роз’яснення щодо перереєстрації газет, які не встигають з реформуванням до кінця року, а тим, хто подав заяву про реєстрацію до 31 грудня, треба дозволити завершити реформування і не скасовувати автоматично свідоцтва. Також Голова НСЖУ наголосив, що Національна спілка журналістів України закликає до розробки спеціальної урядової програми підтримки регіональних медіа.

«Вільні медіа мають функціонувати у сприятливому середовищі - це і стабільна та якісна робота поштового зв’язку, боротьба із залежністю від імпортного газетного паперу та економічні стимули з його вітчизняного виробництва, захист прав журналістів та ЗМІ в регіонах», - зазначив Сергій Томіленко.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux