Громадська рада при Держкомтелерадіо підтримала зниження розміру ліцензійного збору для громадських телерадіоорганізацій на 99%.
опубліковано 05 серпня 2015 року о 16:35

 

Громадська рада при Держкомтелерадіо на своєму засіданні 4 серпня підтримала зниження розміру ліцензійного збору для громадських телерадіоорганізацій на 99 %.

 

Відповідні зміни передбачені проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги», що розробив Держкомтелерадіо. Проектом постанови запропоновано доповнити Методику новим пунктом 8-1, згідно з яким для громадських телерадіоорганізацій, створених відповідно до статті 18 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», та зареєстрованих як неприбуткові організації, розмір ліцензійного збору на супутникове мовлення і кабельне мовлення у багатоканальних кабельних телемережах зменшується на 99 відсотків. Це дозволить створити сприятливі умови для провадження громадськими телерадіоорганізаціями професійної діяльності.

Також громадська рада вирішила рекомендувати Держкомтелерадіо не підтримувати проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до інформаційного законодавства України (щодо забезпечення підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації, видавничої сфери та поліграфії)». На думку членів громадської ради, законопроект не є доцільним, оскільки журналісти не виконують державні функції. А включення вимог щодо постійного підвищення кваліфікації працівників телерадіоорганізацій та друкованих ЗМІ (на курсах в інститутах відповідного профілю з отриманням сертифікатів) до статутних документів друкованих ЗМІ чи як частини конкурсних умов на отримання ліцензії на мовлення, може стати важелем тиску на медіа.

Крім того, члени Комісії зі свободи слова громадської ради при Держкомтелерадіо вирішили звернутися до голови Верховної Ради та лідерів усіх фракцій  із закликом не розглядати законопроекти  у сфері кібернетичної безпеки. Йдеться про законопроекти №2133а «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю» та №2126а «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», внесені на розгляд парламенту 19 червня. Представники громадськості переконані, що запропоновані до прийняття депутатами норми закону містять низку ризиків для інформаційної свободи, порушення права на приватність та суперечать міжнародним стандартам.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux