До 1025-річчя хрещення Київської Русі вийдуть тематичні програми, документальні стрічки та книги
опубліковано 26 червня 2013 року о 10:31

 

Держкомтелерадіо України сприяє висвітленню державними ЗМІ заходів із підготовки та відзначення у липні цього року 1025-річчя хрещення Київської Русі. Відповідна робота здійснюється згідно із Указом Президента України, урядовим розпорядженням та наказом відомства.

Впродовж останніх трьох років державні мовники присвятили цій тематиці 840 годин телерадіоефіру. Особливо активно висвітлюється підготовка до ювілею саме цьогоріч – напередодні його відзначення.

Так, Національна телекомпанія України підготувала спеціальні тематичні випуски циклових програм, міжпрограмних роликів та фільмів. Зокрема, уже побачили світ документальні стрічки «Київська Русь: Вікінги на березі Десни», «Київська Русь. Розквіт», «Слово про загибель Київської Русі» та ін.

У День Хрещення Київської Русі, 28 липня, НТКУ здійснюватиме оперативну і всебічну інформаційну підтримку релігійних і світських заходів з його відзначення.

Зокрема, в ефірі Першого національного транслюватимуться прямі включення з Божественних літургій з соборів і церков Києва, звернення Президента України, інтерв’ю священнослужителів на тему християнських цінностей в житті людини, а також урочистий концерт. У новинних блоках вийдуть матеріали про проведення загальнонаціональних святкових заходів за участю перших осіб держави та духовенства.

Українське радіо широко висвітлюватиме зазначену тему у випусках новин та інформаційно-аналітичних програмах, в яких подаватимуться оперативні повідомлення, інтерв’ю та коментарі.

Творчими підрозділами радіокомпанії підготовлено просвітницькі передачі за участю провідних істориків, богословів, громадських діячів, присвячених історії запровадження християнства, історичному розвитку України, місцю і ролі християнських цінностей у зміцненні духовності сучасного суспільства: «Благовіст», «Історія християнської церкви», «Радіо «Воскресіння», «Православ'я в Україні», «Про головне», «Святительське слово», «Мить історії», «Український вимір», «З глибини тисячоліть», «Православний календар», «Мистецька афіша», «Календар знаменних дат». Загальний хронометраж радіопередач без врахування прямоефірних трансляцій складе майже 13 годин.

УТР висвітлюватиме подію в інформаційних та інформаційно-аналітичних програмах «Пульс» (українською, російською, англійською мовами), «Пульс. Тиждень», «Актуально» та ін. Вітчизняній та закордонній глядацькій аудиторії телевізійники запропонують прямі включення із богослужінь в українських церквах, урочистих заходів в різних куточках України, концерти духовного співу та музики, як світських, так і духовних колективів.

На телеканалі «Культура» вийдуть цикли програм «Витоки. До Дня Хрещення Русі», «Обереги пам’яті», «Храм. Православний календар» тощо орієнтовним хронометражем майже 6 годин.

Таким чином, загальнонаціональні державні мовники попередньо планують забезпечити понад 64 години програм, присвячених ювілейній даті.

Обласні і регіональні державні телерадіокомпанії також налагодили роботу з підготовки матеріалів відповідної тематики в спеціальних сюжетах, репортажах, випусках новин, теле- і радіопрограмах, присвячених історії та становленню християнства в Україні.

Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» створить на власному веб-ресурсі спеціальну сторінку та тематичні рубрики з висвітлення відзначення цієї важливої події.

Окрім того, в рамках програми «Українська книга» цьогоріч планується випуск п’яти спеціальних видань, серед яких – «Історія хрещення Київської Русі» Володимира Бокієвського, «Церква Богородиці Десятинна в Києві» Віктора Соченка та ін.

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux