Держкомтелерадіо відновлює роботу "Кримського інформаційно-просвітницького центру"
опубліковано 15 квітня 2015 року о 15:24

 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко підписав накази щодо відновлення діяльності державної організації «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр», який до окупації Криму знаходився в Сімферополі.

Зокрема, одним із наказів затверджено переміщення центру до м. Києва. Планується, що організація розташовуватиметься у приміщенні підвідомчого Держкомтелерадіо Укртелерадіопресінституту на вул. Богдана Хмельницького.

Іншим наказом затверджено нову редакцію Статуту центру та змінено назву центру на «Кримський інформаційно-просвітницький центр», який є правонаступником усіх прав та обов'язків Всеукраїнського інформаційно-культурного центру в м. Сімферополі.

«Головним завданням відновленого центру буде підтримка і забезпечення інформаційних та культурних зв’язків з громадянами України, у тому числі з представниками корінних народів та національних меншин, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, - зазначає перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Також центр сприятиме забезпеченню прав та свобод осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території в інші регіони України. Планується, що «Кримський інформаційно-просвітницький центр» співпрацюватиме з міжнародними, державними та громадськими організаціями з метою звільнення території України від окупації».

Серед напрямків діяльності центру - створення інформаційної, видавничої бази для випуску періодичних і неперіодичних видань українською, кримськотатарською та іншими мовами; моніторинг фактів порушень прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України тощо.

У відновленні діяльності центру Держкомтелерадіо допомагають громадські діячі, які виїхали з окупованої територію Криму. Зокрема, перереєстрацією державної організації за новим місцем знаходження сьогодні займається відомий громадський діяч, який свого часу був координатором руху «Євромайдан – Крим», Андрій Щекун.

 

Нагадаємо, що «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр» як неприбуткову бюджетну організацію, підпорядковану Держкомтелерадіо, було утворено в 1996 році на виконання постанови Уряду та зареєстровано в Сімферополі. Основним його завданням було проведення інформаційно-культурної діяльності, спрямованої на зміцнення української держави, забезпечення міжнаціональної злагоди. Фактично це був один із небагатьох осередків присутності української мови та культури на кримському півострові. Після окупації Криму фінансування ВІКЦ, як і всіх бюджетних організацій автономної республіки, було припинено.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux