| Регіональні телевізійники можуть робити професійні сюжети, але для цього потрібно проявляти ініціативу і небайдужість до своєї роботи. Чи вдається це журналістам Житомирської ОДТРК, обговорювалося під час виїзного тренінгу, який 9 квітня провела в Житомирі Національна спілка журналістів України. Тренером виступила відома київська журналістка Ірина Федорів, котра свого часу була керівником інформаційно-аналітичного відділу програми «Вікна-Новини» телеканалу «СТБ» |
та є засновником проекту сайтів територіальних громад Києва та Київської області. Значну увагу вона приділила тематиці війни та АТО, адже нині це одна з центральних тем для багатьох медіа.
За словами Ірини Федорів, попри ті недоліки, які можна знайти у випусках новин та сюжетах колег, є і приклади професійної роботи. Зокрема, це репортажі, які привозять журналісти із відряджень у зону АТО.
Серед недоліків, на думку тренера - відсутність анонсів, стенд-апів у сюжетах та коротких анонсових стенд-апів на початку випуску. Помітним є і «перевантаження» сюжетів синхронами політиків і чиновників.
«Це не вимога політиків, як з'ясувалось. Це просто внутрішня несвобода журналіста або вірність поганим традиціям, що сюжет, де є місцевий політик, має містити багато інформації про цю особу,» – наголошує Ірина Федорів.
За словами першого заступника генерального директора Житомирської ОДТРК Віктора Бойка, важливо, аби підвищувався професіоналізм саме місцевих новин, а не відбувалося заміни їх на сюжети центрального каналу. Адже людям цікаво, в першу чергу, те, що діється у них у регіоні.
Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко вважає, що питання підвищення кваліфікації для журналістів актуальне завжди, а особливо зараз – у часи війни. Адже колеги як і з регіональних, так і з центральних телеканалів не мають досвіду роботи в таких умовах.
«Нещодавно ми провели подібний тренінг у Харкові, тож навчання вже стає своєрідною програмою», – зауважив Сергій Томіленко.