Чергові російські видання з ознаками антиукраїнської пропаганди не потраплять в Україну
опубліковано 21 вересня 2018 року о 15:50

Держкомтелерадіо відмовив суб’єктам господарювання - ТОВ «Форс Україна», ТОВ «Дресс Шоу», ТОВ «Якабу Трейд» у видачі дозволів на ввезенні з території РФ п’яти книг, у яких присутні ознаки антиукраїнської пропаганди, фальсифікується історія і нав’язуються імперські ідеологічні доктрини держави-агресора.

 

Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. 

Зокрема, відмовлено у наданні дозволу на ввезення двох детективних романів - Дарії Дезомбре та Тетяни Устинової, у яких героїзуються силові структури країни-агресора. Обидві книги видані московським видавництвом «Ексмо».

Імпортери видавничої продукції не отримали дозвіл на ввезення книги «Все, что должен знать каждый образованный мальчик» московського видавництва «АСТ», у якій нав’язуються ідеї «русского мира», пропагуються імперські геополітичні доктрини, що передбачають об’єднання народів навколо держави-агресора.

Також не будуть розповсюджені в Україні 5 тисяч екземплярів книги О. Александрова «Большая книга нумерологии» (московського видавництво «Рипол классик»), у якій фальсифікується історія України, а окрема глава присвячена президенту держави-агресораВолодимиру Путіну.

Відмовлено у видачі дозволу на ввезення десяти тисяч екземплярів книги Андрея Филимонова «Головастик и святые». Книга, крім того, що рясніє ненормативною лексикою, містить образливі висловлювання у стилі російською пропаганди на адресу українців.

 

Нагадаємо, 22 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України  № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». Відтепер розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції. Рішення про відмову у видачі дозволу приймає експертна рада Держкомтелерадіо  з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Станом на 19.09.2018 Держкомтелерадіо видав дозволи на ввезення 21 678 назв видавничої продукції, серед якої переважає світова, європейська та російська класика, світові бестселери, дитяча література. Дозволи видано 16 суб’єктам господарювання.

Водночас за результатами розгляду поданих суб’єктами звернення заяв Держкомтелерадіо надав 761 відмову у видачі дозволів.

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 71 відмову у видачі дозволів на ввезення 264 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Загалом проведено 42 засідання експертної ради Держкомтелерадіо.

Ще 690 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux