Чергові пропагандистські видання з території держави-агресора не отримали дозволу на ввезення в Україну
опубліковано 01 березня 2018 року о 14:51

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволу на ввезення в Україну з території держави-агресора книги Михайла Задорнова, Валентина Гнатюка та Юлії Гнатюк «Руны Вещего Олега» (видавець - «Центрполиграф») у кількості 2 тис. примірників, ТОВ «Якабу Трейд» - на ввезення книги А. Десницького «Христианство. Настоящее. Россия, XXI век» (видавець – «РИПОЛ класик») у кількості 10 тис. примірників, а також ТОВ «Форс Україна» - на ввезення книг Єлизавети Дворецької «Ольга, княгиня воинской удачи», Миколи Леонова, Олексія Макеєва «Опасная масть» (видавець - ТОВ «Э») у кількості по 2 тис. примірників кожна.

Наказ про відмову видано на підставі рішення експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. Більшість членів експертної ради визнали невідповідність цих видань критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України. Ознаки пропаганди присутні у передмові Михайла Задорнова до роману В. і Ю. Гнатюків «Руны Вещего Олега».

«Досі було відомі дві версії біографії князя Олега: з «Повісті минулих літ» і з Новгородського Першого літопису, - зазначає член експертної ради Алла Ковтун. - Відтепер маємо третю версію біографії князя Олега та вільну трактовку історії від нині покійного гумориста Михайла Задорнова, який на двох неповних сторінках тексту встиг проспівати гімн «России, которой мы гордимся», а також похапцем облаяти Європу «Двойные стандарты, лицемерие, ложь, полное неуважение к правдеточь-в-точь сегодняшний Евросоюз! Олег противостоял, по сути, всей тогдашней средневековой кровожадной и захватнической Европе». Інтерес російських авторів та видавців до київських князів є продовженням стратегічної пропагандистської доктрини виправдання загарбницької політики через привласнення історії, початок якій поклав пам’ятник князю Володимиру в Москві, котрої ще не існувало за його правління».

«О России с любовью» - такий епіграф на обкладинці містить книга Єлизавети Дворецької «Ольга, княгиня воинской удачи». Епіграф звучить як знущання над українцями особливо у світлі останніх повідомлень про бойові втрати від важкої російської зборої на сході нашої країни.

В оформленні останньої книги - Микола Леонов, Олексій Макеєв. «Опасная масть» - використана символіка держави-агресора. За Законом України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» така продукція не може бути ввезена на митну територію України.

Загалом, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо надав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення понад 11 тисяч найменувань видавничої продукції з території держави-агресора, а також з тимчасово окупованих територій України. Майже 100 заяв залишилися без розгляду через те, що на зазначену в них видавничу продукцію дозвільна процедура не поширюється. Водночас надано 237 відмов у видачі дозволів у зв’язку з поданням суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей та 43 відмови на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю видань критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України.

Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Відповідно до закону, не може бути ввезена на митну територію України видавнича продукція, яка за своїм змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади; пропагує війну, вчинення терористичних актів; пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку; розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу; посягає на права і свободи людини; пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України; використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді.

Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, буде вилучатися з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Держкомтелерадіо закликає книгорозповсюджувачів до безумовного дотримання закону та наголошує, що легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

Водночас громадяни мають право ввозити з території РФ, а також з тимчасово окупованих територій України книги без спеціального дозволу для власного користування в кількості не більше 10 примірників на людину.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux