10 травня 2019 року о 12.00 у Книжковій палаті України імені І. Федорова відбудуться урочистості з нагоди ювілейної дати -100-річчя з дня заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова"
опубліковано 08 травня 2019 року о 16:41

10 травня 2019 року о 12.00 у Книжковій палаті України імені І. Федорова (м. Київ, проспект Ю. Гагаріна, 27, ст. метро «Чернігівська») відбудуться урочистості з нагоди ювілейної дати —100-річчя з дня заснування Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова" та 30-річчя повернення Архіву друку з м. Харкова до столичного Києва.

Під час урочистого зібрання будуть представлені досягнення державної наукової установи як центру державної бібліографії, її наукової і видавничої діяльності, У рамках заходу відбудеться показ документальної кінострічки, відзнятої Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси до 100-річчя заснування Книжкової палати України, та презентація ювілейного видання «Книжкова палата України: 100 років системних та інноваційних трансформацій», автор якої – директор Книжкової палати України, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Микола Сенченко. Також для гостей буде організовано тематичну екскурсію Державним архівом друку з демонстрацією вітчизняних "видавничих перлин".

У святковому заході передбачається участь Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олега Наливайка, керівників інститутів громадянського суспільства - Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Української Асоціації виробників поліграфічної продукції, Української Асоціації видавців періодичної преси та Української бібліотечної асоціації.

На урочистості також запрошено Директора Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Віталія Коблоша, Голову Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколу Княжицького, Голову Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторію Сюмар та представників зарубіжних Книжкових палат, з якими співпрацює Книжкова палата України.

Акредитація ЗМІ за телефонами:

 Тел.: (044) 292-01-34

Тел./факс: (044) 296-71-15

E-mail: office@ukrbook.net

 

Інформаційно: Біля витоків Книжкової палати стояла Українська Народна Республіка.        24 січня 1919 року Радою Народних Міністрів було ухвалено Закон "Про утворення Головної Книжної палати в м. Київі та про асігнування в розпорядження Головноуправляючого Справами Містецтв та Національної Культури 50.000 карбованців на організацію цієї Палати", у якому визначалося, що Книжкова палата утворюється "Для регістрації всієї друкарської продукції на Україні, наукового її систематизування та для обміну книжками з иншими книжними інституціями…". Його затвердив Голова Директорії УНР В. Винниченко та підписав Міністр народної освіти І. Огієнко.

Нині Книжкова палата — єдиний в країні центр державної бібліографії, статистичного обліку та архівного зберігання видань, випущених в Україні з 1917 року. Державний архів друку Книжкової палати налічує 14,6 млн одиниць зберігання, включно з унікальними фондами, наукове опрацювання яких є найважливішим завданням для об’єктивного вивчення історичної спадщини України.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux