![endif]>![if> | У День пам’яті та примирення перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак поклав квіти до пам’ятника Олени Теліги у Бабиному Яру в Києві. У заході взяли участь представники ЗМІ та громадськості. Олена Теліга – видатна українська поетеса і громадська діячка, членкиня Організації українських націоналістів, була арештована нацистами в окупованому Києві і після катувань розстріляна разом з чоловіком Михайлом Телігою та іншими членами ОУН в Бабиному Яру 21 лютого 1942 року. |
«Олена Теліга - зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. Це те, що зветься справжнім характером. Не випадково вона так часто у своїх поезіях вживала слово "грань", яким, з одного боку, означувала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а, з другого, вимагала від своїх героїв її переступити, відважитися на вчинок гідний лицаря. Сьогодні неможливо уявити Олену Телігу поза духовним і культурним життям України. Залишається одне: осягнути велич її духу», - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.
День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. День пам'яті та примирення встановлений Указом Президента Петра Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року. Як зазначено в президентському Указі цей день встановлено з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. Саме цього дня ми висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму,зокрема, й учасникам українського визвольного руху цього періоду.