Звіт Комісії з оцінки корупційних ризиків Держкомтелерадіо за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо

Додаток 1 

 «Затверджую»

Голова Держкомтелерадіо

О.І. Наливайко 

«15» лютого 2018

 Звіт Комісії з оцінки корупційних ризиків Держкомтелерадіо за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо

Відповідно до наказу Держкомтелерадіо від 22.12.2017 р. № 524 «Про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо» та Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 02.12.2016 р. за № 126 і зареєстрованого Міністерством юстиції України 28.12.2016 р. за № 1718/29848, Комісією з оцінки корупційних ризиків Держкомтелерадіо (далі – Комісія) в період з 04.01.2018 року по 14.02.2018 року було проведено оцінку корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо.

Рішенням Комісії від 04.01.2018 р. (протокол № 1) затверджено робочий план Комісії та план заходів з виконання робочого плану Комісії, які були розміщені на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.

В робочому плані Комісії відображена інформація про суб’єкти оцінки корупційних ризиків; джерела інформації про проведення оцінки корупційних ризиків; методи та способи оцінки корупційних ризиків; особи, відповідальні за проведення оцінки корупційних ризиків; загальні строки проведення оцінки корупційних ризиків.

В плані заходів з виконання робочого плану Комісії відображена інформація про заходи, передбачені цим планом; терміни їх виконання; відповідальних осіб за їх виконання; оформлення результатів.

Під час ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо визначалися його вразливі до ризиків сфери діяльності, окремі функції та завдання, конкретні напрями діяльності структурних підрозділів під час виконання ними функцій та завдань.

Ідентифікація корупційних ризиків проводилася шляхом дослідження (аналізу) зовнішнього та внутрішнього середовища Держкомтелерадіо на предмет виявлення чинників корупційних ризиків у його нормативно-правових актах і організаційно-управлінській діяльності.

Як джерела отримання інформації для ідентифікації корупційних ризиків використовувалися нормативно-правові та організаційно-розпорядчі акти, що регулюють діяльність Держкомтелерадіо; звернення, що надійшли до Держкомтелерадіо від юридичних та фізичних осіб; результати перевірок та аудитів, проведених контролюючими органами, а також внутрішніх перевірок та службових розслідувань; інтерв’ювання працівників апарату та представників громадськості, які взаємодіяли (взаємодіють) з Держкомтелерадіо; публікацій в ЗМІ та соціальних мережах, інформації з відкритих джерел.

Членами Комісії було ідентифіковано, а рішенням Комісії від 18.01.2018 р. (протокол № 2) затверджено перелік 15 корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо, а саме:

 • Ризик 1. Ймовірне використання внутрішніми аудиторами в особистих цілях службової інформації, отриманої під час здійснення аудиту, перевірки.
 • Ризик 2. Ймовірність одержання внутрішніми аудиторами подарунків для себе чи близьких осіб від особового складу об’єкта, що підлягає аудиту, перевірці.
 • Ризик 3. Ймовірність формування працівником підрозділу внутрішнього аудиту необ’єктивного висновку.
 • Ризик 4. Ймовірність неповідомлення внутрішнім аудитором про наявність конфлікту інтересів при проведенні аудиту.
 • Ризик 5. Ймовірність можливого не доведення до членів конкурсної комісії та адміністратора змін в чинному законодавстві щодо конкурсного відбору кандидатів на посади державної служби.
 • Ризик 6. Ймовірність сприяння посадових або інших осіб вступу на державну службу близьких їм осіб, неповідомлення членом конкурсної комісії про конфлікт.
 • Ризик 7. Ймовірність сприяння посадових або інших осіб у проходженні державної служби близьких їм осіб, неповідомлення посадовою особою про конфлікт інтересів.
 • Ризик 8. Встановлення критеріїв відбору, що дають перевагу конкретному рішенню або постачальнику.
 • Ризик 9. Дискреційні повноваження щодо укладання договорів на закупівлю товарно-матеріальних цінностей, робіт та послуг.
 • Ризик 10. Дискреційні повноваження щодо видачі дозволів на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України.
 • Ризик 11. Процедура призначення членів наглядової ради ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», сфери управління Держкомтелерадіо щодо якого Держкомтелерадіо здійснює управління корпоративними правами держави.
 • Ризик 12. Дискреційні повноваження щодо погодження кошторисів бюджетних установ та внесення змін до них.
 • Ризик 13. Ймовірність порушення вимог фінансового контролю.
 • Ризик 14. Неврегульованість порядку обробки повідомлень про корупцію, що надходять до Держкомтелерадіо. 
 •  Ризик 15. Неврегульованість процедури здійснення контролю за виконанням на підвідомчих підприємствах сфери управління Держкомтелерадіо заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до аварійних планів.

Членами Комісії було проведено попередню оцінку ідентифікованих корупційних ризиків та сформовано пропозиції стосовно заходів щодо їх зниження та/або усунення, а рішенням Комісії від 01.02.2018 р. (протокол № 3) затверджено оцінку ідентифікованих корупційних ризиків та сформовано пропозиції стосовно заходів щодо їх зниження та/або усунення.

Опис ідентифікованих корупційних ризиків у діяльності Держкомтелерадіо, чинники корупційних ризиків та можливі наслідки корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією наведені в таблиці № 1, що додається.

Запропоновано заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків містять пропозиції щодо шляхів їх реалізації та спрямовані на ліквідацію або мінімізацію умов (причин) виникнення корупційних ризиків.

Заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, відповідальні особи за їх виконання, строки їх виконання, необхідні для їх впровадження ресурси та очікувані результати, наведені в таблиці № 2, що додається.

Звіт схвалено членами Комісії та запропоновано в подальшому включити його до Антикорупційної програми Держкомтелерадіо на 2018 рік.

Голова Комісії з оцінки

корупційних ризиків Держкомтелерадіо Б.О. Червак 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux