Наказ Держкомтелерадіо
від 30 вересня 2016 р. № 163
Київ
Про підсумки фінансового аудиту та аудиту відповідності, проведеного на державному підприємстві «Оздоровчо-лікувального пансіонату «Ходорів»

На виконання наказу Держкомтелерадіо від 24.06.2016 № 122 та відповідно до Плану діяльності Управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо на І півріччя 2016 року, аудиторською групою Держкомтелерадіо проведено фінансовий аудит та аудит відповідності діяльності Оздоровчо-лікувального пансіонату «Ходорів» (далі – Підприємство) за період діяльності підприємства з 01.01.2014 по 01.04.2016 року.

Аудиторським дослідженням встановлено відсутність ведення бухгалтерського обліку та оформлення відповідних документів на Підприємстві внаслідок відсутності ведення фінансово-господарської діяльності, що є порушенням вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку та інших відповідних нормативно-правових актів, про що свідчить ряд порушень та недоліків.

На Підприємстві відсутня організація ведення бухгалтерського обліку з руху грошових коштів, розрахунків з оплати праці, поточних зобов’язань; відсутні первинні документи та регістри бухгалтерського обліку з обліку грошових коштів, поточних зобов’язань та основних засобів, що унеможливлює визначити їх первісну та залишкову вартість, а також визначити достовірність нарахування амортизації та суми зносу основних засобів; розрахункові рахунки заблоковані; покриття поточних витрат здійснюється керівником за рахунок власних коштів; нарахування заробітної плати відбувається лише за даними розрахунково-платіжних відомостей по нарахуванню заробітної плати; відсутні акти звіряння розрахунків Підприємства, що є порушенням вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку та інших відповідних нормативно-правових актів.

Також, відсутні технічні паспорти органів БТІ та документи, що підтверджують право власності Підприємства на будівлі та споруди, а також документи, що засвідчують право власності на автомобілі.

Дослідженням розміру заробітної плати встановлено невідповідність впродовж 2014-2015 років розміру заробітної плати сторожів Підприємства законодавчо затвердженому розміру мінімальної заробітної плати у відповідні роки, що є порушенням ст. 2, ст. 95 КЗпП України, розділу 1 ст. 2 та ст. 3 Закону України «Про оплату праці».

Дослідженням фінансової звітності форми № 1 «Баланс» встановлено, що показники фінансово-господарської діяльності Підприємства за 2014-2015 роки та I кварталу 2016 року не відповідають даним підтверджуючих документів, зокрема у фінансовій звітності завищенні дані щодо суми кредиторської заборгованості, а саме:

 • станом на 01.01.2014 року – на суму 64,0 тис. грн.;
 • станом на 01.01.2015 року – на суму 81,0 тис. грн.;
 • станом на 01.01.2016 року – на суму 95,0 тис. грн.;
 • станом на 01.04.2016 року – на суму 142,0 тис. гривень.

За результатами проведеного дослідження встановлено, що враховуючи дані підтверджуючих документів кредиторська заборгованість Підприємства станом на 01.04.2016 року становить 677,0 тис. грн. зокрема:

 • з бюджетом – на суму 58,0 тис. грн.
 • зі страхування – на суму 258,0 тис. грн.
 • з оплати праці – на суму 361,0 тис. гривень.

Враховуючи результати попереднього дослідження комплексного аудиту державного підприємства «Оздоровчо-лікувальний пансіонат «Ходорів» (Акт від 06.07.2012), під час якого на Підприємстві встановлено безпідставне нарахування заробітної плати за період 2009-2011 років на суму 198,0 тис. грн., завищення у фінансовій звітності зобов’язань Підприємства станом на 01.04.2016 року становлять 341,0 тис. гривень.

З огляду на зазначене, є підстави вважати, що дані форми 1 «Баланс» не відповідають дійсності, що є порушенням ст. 4, 8 та 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Таким чином, фінансова звітність Підприємства не може розглядатися як джерело інформації під час прийняття економічних рішень та дані фінансової звітності не є основою для оцінювання результатів звітного періоду та прогнозування майбутнього фінансового стану.

Разом з тим, керівником Підприємства впродовж 2014 – 2015 років та I кварталу 2016 років не здійснювались заходи щодо організації виробничо-господарської діяльності Підприємства та не забезпечувалось виконання передбачених Статутом завдань. Як наслідок, Підприємство визначено стабільно збитковим з причини відсутності обігових коштів.

У зв’язку з вищенаведеним, за результатами проведеного дослідження аудиторською групою надано негативний висновок.

Враховуючи вищевикладене та з метою приведення роботи Підприємства у відповідність до вимог чинного законодавства, підвищення ефективності використання державного майна, посилення трудової дисципліни та відповідальності керівника за ведення господарської діяльності,

НАКАЗУЮ:

1. Виконуючому обов’язки директора Оздоровчо-лікувального пансіонату «Ходорів» Чернявському В. М.:

 • забезпечити належну організацію ведення бухгалтерського обліку та приведення його у відповідність до даних підтверджуючих документів, зокрема: даних основних засобів, кредиторської заборгованості, розрахунків із заробітної плати;
 • забезпечити достовірність та правильність складання фінансової звітності на підставі даних бухгалтерського обліку та відповідно до вимог чинного законодавства;
 • забезпечити видання наказу щодо простою Підприємства у зв’язку з відсутністю ведення фінансово-господарської діяльності;
 • вжити відповідних заходів щодо оформлення речових прав на нерухоме майно та перереєстрацію транспортних засобів.

2. Про вжиті заходи з усунення порушень і недоліків поінформувати Держкомтелерадіо до 24 вересня 2016 року.

3. Відділу внутрішнього аудиту (Подорожна О.В.), фінансово-економічному управлінню (Бартош Н.В.) забезпечити контроль за повнотою усунення виявлених порушень і недоліків.

4. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на першого заступика Голови Держкомтелерадіо Червака Б. О.

Голова Держкомтелерадіо О.І. Наливайко


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux