| У Міжгір’ї завершився ІХ Міжнародний фестиваль юних журналістів, поетів, прозаїків, майстрів фото й малюнка, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «Рекітське сузір’я-2012». Захід проходив під егідою дитячої творчої організації «Мала академія літератури і журналістики», Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Держкомтелерадіо України. |
Цьогоріч у творчому форумі взяли участь понад 160 юних талантів з одинадцяти областей України, а також з Франції і Канади.
П’ять із семи гран-прі в різних номінаціях вибороли представники Закарпаття: Ганна Кінаш - у номінації «Поезія», Любов Шпак - у номінації «Образотворче мистецтво» та Іветта Пішпекі - у номінації «Художнє фото». Також кращою визнана авторська пісня Маріанни Окс з Мукачева. У номінації «Літературно-музична композиція» журі присудило перемогу двом закарпатським відділенням – Міжгірського професійного ліцею та міста Мукачеве, яке підготувало найцікавішу композицію – інсценізацію традиції «Сиреті-бал» (давня традиція збирання врожаю фруктів).
Гран-прі в номінації «Проза» отримала Світлана Гужва з Полтавщини, а найкращим журналістом визнана Юлія Пришко з Рівненської області.
Упродовж роботи фестивалю юні журналісти працювали в радіостудії «Червона Калина», а для школярів організатори проводили майстер-класи за участю фахівців з різних мистецьких напрямків.
Також по завершенню конкурсної програми учасники «Рекітського сузір’я» побували на екскурсії в національному природному парку «Синевир», музеї лісосплаву, в найбільшому у Європі реабілітаційному вольєрі для ведмедів, мандрували до Синевирського озера, водоспаду Шипіт і Пилипецькими полонинами тощо.