Волинська ОДТРК зняла фільм про всесвітньовідомого українського поета
опубліковано 20 січня 2015 року о 16:34

 

Новий телевізійний фільм «Між Бугом і Богом» презентує глядачам Волинська ОДТРК (автор і режисер Марія Андрушко, редактор Ольга Куліш, оператор-постановник Валерій Фетисов, асистент оператора Микола Дмитрук, режисер монтажу Анжела Шабала, художня графіка - Микола Кушнірук, продюсер Костянтин Петрук).

Фільм розповідає про світогляд і творчість поета із Волинського Полісся Ігоря Павлюка – лауреата Народної Шевченківської премії («Залізний Мамай»), всеукраїнських літературних премій імені Василя Симоненка, імені Бориса Нечерди, імені Маркіяна Шашкевича, імені Григорія Сководи, міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», лауреата премії англійського ПЕН-клубу.

«Якщо є духовна держава, то фізично її не здолати», - так вважає Ігор Павлюк. А народився він у селі Ужова, що на Волині. Після смерті матері хлопця виховували бабуся й дідусь – переселенці із Холмщини, в атмосфері справжньої поезії - на стику язичества і християнства. І хоча об’їздив поет більшість світу, саме на Волинському Поліссі він вважає себе щасливим. Здолавши непрості випробування долі, як, наприклад, заслання за вірші у Забайкалля на будівництво дороги, Ігор Павлюк відчуває відповідальність за всі провини людства і прагне об’єднати всіх на цій планеті, розуміючи, що мир має перемогти. А поезія - це інструмент до цього. Саме таку думку про волинянина поширили британські ЗМІ після презентації англомовної книги Ігоря Павлюка в Лондоні та Оксфордському університеті.

Твори поета перекладені російською, білоруською, польською, англійською, латинською, болгарською, французькою, японською й іншими мовами. Він бажаний у літературних колах світу. Проте саме в Україні, на Волині, він мріє заснувати Міжнародний літературний центр із підтримки поліської культури, де популяризувати знання про дивовижний регіон, який є духовним оазисом держави. І таку поезію варто підтримувати, бо поширення найкращих здобутків української культури - завдання України, яка прагне до європейського простору.

Ігор Павлюк працює в Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Він є професором Львівського національного університету імені Івана Франка, доктором наук, членом редколегій багатьох знакових літературно-мистецьких і наукових часописів, головою журі літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, учасником багатьох міжнародних літературних фестивалів, зустрічей і презентацій, зокрема в Естонії, Грузії, Росії, Білорусі, Польщі, Туреччині, Ірландії, Пакистані, Англії, США. Ігор Павлюк - один із лідерів світового топ-опитування про українських поетів.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux