Урядовий законопроект упорядковує надання адміністративних послуг Держкомтелерадіо України
опубліковано 18 жовтня 2013 року о 12:36

 

Уряд на своєму засіданні 17 жовтня схвалив законопроект, розроблений Держкомтелерадіо України, яким пропонується внести зміни до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративні послуги».

У законопроекті йдеться про дві адміністративні послуги з чотирьох, які надає Держкомтелерадіо України.

А саме - про видачу довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою та про оформлення подання Держкомтелерадіо України для видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні працівників іноземних засобів масової інформації.

Метою проекту є приведення окремих положень законів України «Про оренду державного та комунального майна», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» у відповідність до Закону України «Про адміністративні послуги». У разі його прийняття будуть створені сприятливі умови для господарювання вітчизняних суб’єктів видавничої справи та для професійної діяльності іноземних журналістів на території України.

Зокрема, пропонується узгодити положення статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», на підставі якої на сьогодні здійснюється видача довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою, зі статтею 5 Закону України «Про адміністративні послуги»

Держкомтелерадіо України пропонується передбачити положення, згідно з яким розповсюджувач видавничої продукції, що забезпечує розповсюдження не менш як 1 тисячі примірників книжкової продукції державною мовою на рік, отримуватиме право на укладення договору оренди державного та комунального майна без проведення конкурсу.

Такі законодавчі зміни стимулюватимуть господарську діяльність суб’єктів видавничої справи та впливатимуть на збільшення показників видання та розповсюдження книжкової продукції державною мовою.

Також законопроектом пропонується вилучити зі статті 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» положення про необхідність внесення до Державної міграційної служби України подання Держкомтелерадіо України щодо отримання іноземними журналістами посвідки на тимчасове проживання на території України. Ця норма закону збільшила перелік необхідних документів та ускладнила порядок отримання іноземними журналістами посвідки на тимчасове проживання. Скасування відомчого подання створить більш сприятливі умови для перебування та роботи іноземних журналістів в Україні.

Прийняття та реалізація Закону України надасть можливість упорядкувати надання адміністративних послуг Держкомтелерадіо України відповідно до чинного законодавства.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux