Представники влади та громадськості вшанували пам'ять Олега Ольжича
опубліковано 10 червня 2021 року о 15:35

Описание: C:\Users\User\Desktop\received_782886525933824.jpeg

10 червня перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь у вшануванні пам’яті визначного українського громадсько-політичного діяча, відомого поета і вченого-археолога Олега Ольжича, який 77 років тому загинув від рук нацистів у концтаборі Заксенхаузен.

 

Біля меморіальної дошки, встановленої на київському будинку по вул. Льва Толстого, 15, зібралися представники влади та громадських організацій - ОУН, КУН, Всеукраїнського товариства імені Олени Теліги. Саме в цьому будинку на конспіративній квартирі в 1941 році мешкав Олег Ольжич, коли прибув разом з Буковинським куренем у Київ налагоджувати підпільну мережу ОУН в Україні. Викарбувані на меморіальній дошці рядки з поезії Олега Ольжича «Держава не твориться в будучині, Держава будується нині» давно стали крилатим висловом, зміст якого є актуальним і сьогодні.

Олег Ольжич народився у Житомирі 21 липня 1907 року у родині відомого письменника Олександра Івановича Кандиби (псевдонім - Олександр Олесь). Закінчив у Празі Карлів університет, у 1930 році захистив дисертацію на звання доктора філософії на тему «Неолітична мальовнича кераміка Галичини». Як науковець-археолог співпрацював із Гарвардським університетом (США), був учасникам численних міжнародних конференцій, друкував статті у провідних наукових виданнях. Захоплювався поезією, писав українською мовою, автор поетичних збірок «Рінь» (1935 рік), «Вежі» (1940) та посмертно виданої «Підзамче» (1946).

«Наші сучасники знають Олега Ольжича як видатного поета та науковця,і майже нічого не знають про те, що він був видатним діячем національно-визвольного руху, - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. – Громадсько-політичною діяльністю Ольжич почав займатися у студентському віці. Мешкаючи у Чехословаччині, вивчаючи археологію, в 1929 році вступив до лав ОУН. У1937 році очолив культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів. Своє життя він присвятив боротьбі за Українську державу і є одним із незламних борців за незалежність України.»

До Києва О. Ольжич прибув у 1941 році з метою налагодити підпільну мережу ОУН в Україні. Перебував тут до 1942 року, а з початком гітлерівських репресій проти українських націоналістів повертається до Львова, де в 1944 році був заарештований гестапо.

10 червня 1944 році Олег Ольжич загинув у німецькому концентраційному таборі Заксенхаузен.

Учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки на честь великого українця і борця за незалежність України Олега Ольжича.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux