ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Указу Президента України "Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків"
опубліковано 06 серпня 2018 року о 10:50

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Указу Президента України

«Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків»

 

Мета: поліпшення матеріальних умов життя дітей журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків

 

1. Підстави розроблення проекту акта

Проект Указу Президента України розроблено відповідно до Указу Президента України від 30.04.2002 № 428 «Питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або стали інвалідами у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

До Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2015 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення – умисного вбивства капітан-лейтенанта Лабуткіна Дмитра Віталійовича, редактора редакції телебачення телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз», який загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків.

Лабуткін Д.В. мав доньку Кіру, 2010 року народження.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.02.2014 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення – умисного вбивства журналіста газети «Вести» Веремія В’ячеслава Васильовича, який загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків.

Веремій В.В. мав сина Максима, 2009 року народження.

З метою забезпечення соціального захисту дітей журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, Указом Президента України від 30.04.2002 № 428 було засновано стипендію Президента України дітям журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, а також затверджено Порядок її призначення.

Стипендії призначаються і виплачуються дітям до 18 років, а дітям-інвалідам – до 23 років. У разі коли діти навчаються за денною формою у навчальних закладах, стипендії виплачуються до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років.

У зв’язку з цим, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України підготовлено проект Указу Президента України «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

3. Суть проекту акта

Метою проекту Указу Президента України є підтримка дітей журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків.

З цією метою проектом Указу Президента України запропоновано призначити відповідно до Указу Президента України від 30.04.2002 № 428 стипендію Президента України Лабуткіній Кірі Дмитрівні – 2010 року народження, доньці журналіста Лабуткіна Дмитра Віталійовича, який загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, Веремію Максиму В’ячеславовичу – 2009 року народження, сину журналіста Веремія В’ячеслава Васильовича, який загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків.

Отже, проект Указу Президента України передбачає наступне призначення стипендій дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків: Веремію Максиму В’ячеславовичу та Лабуткіній Кірі Дмитрівні, які ще не досягли 18 років.

4. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту Указу Президента України є абзац другий пункту 3 Порядку призначення стипендій дітям журналістів, які загинули (померли) або стали інвалідами у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, затвердженого Указом Президента України від 30.04.2002 № 428.

У даній сфері суспільних відносин діють Указ Президента України від 30.04.2002 № 428 «Питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або стали інвалідами у зв’язку з виконанням професійних обов’язків», постанова Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 341 «Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України».

Реалізація Указу Президента України не потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Виплата державних стипендій дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, установленої Указом Президента України від 30.04.2002 № 428 «Питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків», забезпечуватиметься за рахунок асигнувань, передбачених Держкомтелерадіо за бюджетною програмою 1701130 «Державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули (померли) або яким встановлено інвалідність у зв’язку з виконанням професійних обов’язків та премії в інформаційній галузі».

6. Прогноз впливу

Проект акта за предметом правового регулювання не матиме впливу на:

ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави (аналіз регуляторного впливу);

розвиток регіонів (підвищення чи зниження спроможності територіальних громад, врахування потреб регіонів, наявність специфічного чи непропорційного впливу на окремі регіони тощо);

ринок праці (збереження існуючих і створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення тощо);

громадське здоров’я (покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп, створення передумов для зміцнення та збереження здоров’я населення тощо);

екологію та навколишнє природне середовище (збільшення чи зменшення обсягу використання відповідних природних ресурсів, рівня забруднення атмосферного повітря, води, земель, у тому числі утвореними відходами, підвищення чи зниження рівня небезпеки техногенного та природного характеру тощо);

інші сфери суспільних відносин.

7. Позиція заінтересованих сторін

Реалізація Указу Президента України не матиме впливу на інтереси окремих верств (груп) населення, об’єднаних спільними інтересами, суб’єктів господарювання тощо.

Проект Указу Президента України не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.

Проект Указу Президента України не стосується соціально-трудової сфери.

Проект Указу Президента України не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

8. Громадське обговорення

Проект Указу Президента України для громадського обговорення розміщено у підрубриці «Проекти актів Президента України» рубрики «Законопроектна діяльність» офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо.

9. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів буде відома після опрацювання ними проекту Указу Президента України.

10. Правова експертиза

Позиція Міністерства юстиції України буде відома після опрацювання ним проекту Указу Президента України.

11. Запобігання дискримінації

У проекті Указу Президента України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

12. Запобігання корупції

У проекті Указу Президента України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

13. Прогноз результатів

Прийняття Указу Президента України сприятиме реалізації державної політики щодо підтримки та поліпшення матеріальних умов життя дітей журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків.

 

 

Голова

Держкомтелерадіо Олег Наливайко

«31» липня 2018 р.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux