ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
опубліковано 19 вересня 2019 року о 11:57

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

 

Мета: заохочення перекладачів, письменників, поетів до творчого розвитку та самовдосконалення, піднесення престижу перекладу та пропагування кращих досягнень української літератури на міжнародному рівні.

 

1. Підстави розроблення проекту акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено Держкомтелерадіо за власною ініціативою.

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади 02.09.2019 Урядом прийнято постанову № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади», згідно з якою утворено нове

Міністерство культури, молоді та спорту України шляхом перетворення Міністерства інформаційної політики та покладання на утворений центральний орган виконавчої влади завдання та функції Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту, що ліквідуються.

У зв’язку з цим, приведенню у відповідність до цієї постанови потребують склади комітетів з присудження премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва та Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.

Крім того, пропонується розширити категорію осіб, яким може присуджуватись Премія Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.

З огляду на зазначене, виникла необхідність у розробці проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проект постанови).

3. Суть проекту акта

Проектом постанови пропонується привести у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2019 № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» склади комітетів з присудження премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва та Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.

Також, проектом постанови пропонується розширити категорію осіб, яким може присуджуватись Премія Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського – громадянам України, іноземцям та особам без громадянства.

4. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 341 «Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України», від 27.06. 2003 № 979 «Про премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики», від 26.11. 2003 № 1832 «Про премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності», від 14.01.2004 № 32 «Про Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва», від 20.03. 2013 № 179 «Про Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського» та інші нормативно-правові акти.

Реалізація постанови не потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація постанови Кабінету Міністрів України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

6. Прогноз впливу

Проект постанови Кабінету Міністрів України за предметом правового регулювання матиме вплив на забезпечення прав та інтересів громадян і держави. Прогноз впливу додається.

6-1. Стратегічна екологічна оцінка

Проектом акта не затверджується документ державного планування, підготовлений з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку».

7. Позиція заінтересованих сторін

Реалізація постанови не матиме впливу на інтереси окремих верств (груп) населення, об’єднаних спільними інтересами, суб’єктів господарювання тощо.

Проект постанови не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.

Проект постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

8. Громадське обговорення

Проект постанови для громадського обговорення оприлюднено у підрубриці «Проекти актів Кабінету Міністрів України» рубрики «Законопроектна діяльність» офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо.

9. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів буде відома після опрацювання ним проекту постанови.

10. Правова експертиза

Позиція Міністерства юстиції України буде відома після опрацювання ним проекту постанови.

11. Запобігання дискримінації

У проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

11-1. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У проекті постанови відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

12. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

13. Прогноз результатів

Прийняття постанови дасть можливість привести у відповідність до чинного законодавства склади комітетів з присудження премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва та Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.

Також, реалізація акта дасть можливість розширити категорію осіб, яким може присуджуватись Премія Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського, що сприятиме розвитку перекладацької справи в Україні, духовному збагаченню нашої громадськості, популяризації іміджу країни за кордоном.

 

 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко

«12» вересня 2019 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux