ПОЛОЖЕННЯ про премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
опубліковано 19 травня 2017 року о 14:42

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державного комітету

телебачення і радіомовлення України, Міністерства

культури і мистецтв України N 225/556

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

23 вересня 2003 р. за N 839/8160

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про премію імені В'ячеслава Чорновола

за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики

 

{ У тексті Положення слова "Державний комітет телебачення і радіомовлення" та "Міністерство культури і мистецтв" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Державний комітет телебачення та радіомовлення" та "Міністерство культури і туризму" у відповідних відмінках згідно з Наказом Державного комітету телебачення та радіомовлення N 150/12 ( z0506-10 ) від 23.06.2010 }

 

1. Премія імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики (далі - Премія) присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

2. Премія присуджується щорічно до дня народження В'ячеслава Чорновола - 24 грудня у розмірі п'яти тисяч гривень за рахунок коштів, передбачених на ці цілі в Державному бюджеті України Державному комітетові телебачення та радіомовлення України.

{ Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету телебачення та радіомовлення N 150/12 ( z0506-10 ) від 23.06.2010.

3. На здобуття Премії можуть бути висунуті роботи окремих осіб і творчих колективів у складі не більше п'яти осіб.

4. Одна і та ж кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Премії з двох і більше творів. Повторно Премія може присуджуватися за наявності нових визначних досягнень у галузі журналістики, але не раніше як через п'ять років після попереднього присудження.

5. Премія може бути присуджена громадянам України, іноземцям та особам без громадянства.

6. На здобуття Премії щорічно, до 10 серпня подаються:

{ Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету телебачення та радіомовлення N 150/12 ( z0506-10 ) від 23.06.2010 } клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;

примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі DVD);

копія паспорта разі висунення на здобуття Премії колективу - копії паспортів кожного члена колективу).

7. Днем висунення твору на здобуття Премії вважається день подачі документів зазначених в пункті 6 цього Положення.

8. Для розгляду, конкурсного відбору творів претендентів на здобуття Премії, визначення та нагородження лауреатів утворюється Комітет з Премії за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики (далі - Комітет) у складі дев'яти осіб, який діє на громадських засадах.

Склад Комітету формується на пропорційній основі з представників Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Міністерства культури і туризму України, Національної спілки журналістів України.

Комітет очолює Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України (далі - Держкомтелерадіо).

Персональний склад Комітету затверджується Наказом Держкомтелерадіо.

Комітет відповідно до покладених на нього завдань розглядає документи, зазначені у пункті 6 цього Положення, проводить відбір кандидатур на здобуття Премії.

Основною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться один раз на рік не пізніше 15 жовтня. Засідання Комітету проводить Голова або за дорученням Голови Комітету його заступник.

Засідання Комітету є правомірним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу.

Рішення Комітету про присудження Премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів Комітету. У разі, якщо при голосуванні результати розподіляються порівну, то голос Голови Комітету є вирішальним.

9. Організаційне забезпечення роботи Комітету, у тому числі приймання та підготовку документів, зазначених у пункті 6 цього Положення, здійснює Держкомтелерадіо.

10. Виплата Премії здійснюється відповідно до наказу Держкомтелерадіо на підставі рішення Комітету.

11. Особі (особам), якій (им) присуджується Премія, присвоюється звання лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, вручаються диплом за описом, що додається, та грошова винагорода.

{ Пункт 11 в редакції Наказу Державного комітету телебачення та

радіомовлення N 150/12 ( z0506-10 ) від 23.06.2010 }

{ Пункт 12 виключено на підставі Наказу Державного комітету

телебачення та радіомовлення N 150/12 ( z0506-10 ) від 23.06.2010 }.

12. У разі коли Премія присуджена кільком особам, кожен лауреат отримує диплом, а грошова винагорода ділиться між ними порівну.

13. Диплом лауреата Премії вручається в урочистій атмосфері Головою Держкомтелерадіо.

14. Диплом померлого лауреата Премії залишається або передається його спадкоємцям. Невиплачена грошова частина Премії переходить у спадщину в порядку, встановленому чинним законодавством.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux