Підсумки законотворчої діяльності Держкомтелерадіо у першому півріччі 2016 року
опубліковано 16 серпня 2016 року о 11:38

Законотворча діяльність Держкомтелерадіо протягом першого півріччя 2016 року була спрямована на законодавче забезпечення розвитку та вдосконалення медійної та видавничої сфер.

 

Загалом, з початку поточного року Держкомтелерадіо розроблено 37 проектів нормативно-правових актів: 6 законопроектів, 5 проектів указів Президента України, 22 проекти акти Кабінету Міністрів України та 4 накази відомства, які зареєстровано у Міністерстві юстиції України.

Протягом зазначеного періоду Держкомтелерадіо продовжував працювати над удосконаленням законодавства в інформаційній сфері. Зокрема, у зареєстрованому у Верховній Раді законопроекті «Про внесення зміни до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо уточнення деяких положень» Держкомтелерадіо пропонує вилучити із закону про Суспільне мовлення положення про запровадження державного регулювання власності загального користування (суспільної власності).

На розгляді Кабінету Міністрів України знаходиться розроблений Держкомтелерадіо проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення доступу до інформації осіб з порушеннями слуху», прийняття якого дасть змогу визначити частку добового телевізійного мовлення програм, доступних для сприйняття особами з вадами слуху. Зокрема, Держкомтелерадіо пропонує до 2017 року встановити частку загального обсягу телевізійного добового мовлення, адаптовану для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування, в розмірі не менше 10 відсотків (крім реклами), до 2018 року - 20 відсотків, до/з 2020 року - 50 відсотків. При цьому має бути враховано жанровий розподіл програм та передач відповідно до вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Метою іншого законопроекту Держкомтелерадіо «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» є протидія інформаційній агресії Російської Федерації та дотримання вимог законодавства України щодо заборони пропаганди ксенофобії, тероризму, сепаратизму.

Крім того, Держкомтелерадіо доопрацьовує зараз проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (нова редакція), «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження мовлення громад на принципах суспільного мовлення», «Про внесення змін до деяких законів України щодо доставляння обов’язкового примірника документів».

З 5 розроблених Держкомтелерадіо проектів указів Президента підписано 4. Вони стосуються насамперед призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням службових обов’язків, призначення стипендій видатним діячам інформаційної сфери та присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

Проекти нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, розроблені Держкомтелерадіо, стосувалися впровадження медійних реформ та розвитку видавничої сфери. Зокрема, Уряд своїм розпорядженням схвалив підготовлену відомством Концепцію державної політики щодо розвитку видавничої справи та популяризації читання на період до 2020 року. Відразу після цього Держкомтелерадіо розробив проект плану заходів з реалізації Концепції, який надіслано на правову експертизу до Міністерства юстиції України.

На виконання закону про Суспільне телебачення і радіомовлення та після схвалення Верховною Радою України змін до закону щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» Держкомтелерадіо розробив та надіслав на розгляд та погодження до заінтересованих органів проекти постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» (код ЄДРПОУ 02841347) у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм» та «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 р. № 567».

З метою реалізації Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» Держкомтелерадіо підготував проекти постанов Кабінету Міністрів України, якими буде затверджено Порядок надання державної підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження та Перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі. Зараз ці документи знаходяться на погодженні заінтересованих органів. Раніше в Міністерстві юстиції України було зареєстровано наказ Держкомтелерадіо, яким затверджено Порядок формування переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, що підлягають реформуванню на першому етапі.

Крім того, відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» Держкомтелерадіо розробляє Порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків. Цей Порядок Уряд має затвердити своєю постановою.

Усі вище названі проекти нормативно-правових актів розміщено для громадського обговорення на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо та сайті «Громадянське суспільство і влада» Урядового порталу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux