Олег Наливайко: "В конфліктах представників влади і редакцій ми будемо підтримувати трудові колективи"
опубліковано 07 квітня 2016 року о 15:26

Сьогодні відбулось чергове засідання робочої групи НСЖУ, що опікується імплементацією Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», участь в якому взяв Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

 

Глава відомства поінформував, що до Держкомтелерадіо надійшло 176 звернень редакцій, які мають намір взяти участь у першому етапі реформування. Серед них 37 редакцій вже подали повний пакет документів. Ще 115 редакцій повідомили про рішення взяти участь у другому етапі реформування, який розпочнеться з 1 січня 2017 року.

Найбільше заявок на участь у першому етапі надійшло з Сумської, Миколаївської, Рівненської, Чернігівської, Запорізької областей. Найменше - з Черкаської, Івано-Франківської, Донецької та Луганської областей.

Олег Наливайко повідомив учасників наради, що Держкомтелерадіо працює над проектом «Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження» та очікує ближчим часом юстування «Порядку формування зведеного переліку об’єктів реформування». Він також зазначив, що Держкомтелерадіо звернувся до Кабінету Міністрів України з листом, в якому висловив прохання доручити органам державної влади сприяти трудовим колективам редакцій в реалізації Закону та забезпечити прийняття рішення про реформування та спосіб реформування. Крім того, в листі Держкомтелерадіо наголошено на необхідності доручити місцевим органам виконавчої влади організувати співпрацю з органами місцевого самоврядування, які є засновниками друкованих ЗМІ та редакцій, в частині забезпечення реалізації заходів з реформування.

Серед основних проблем Олег Наливайко назвав зволікання деяких органів місцевого самоврядування з ухваленням рішення щодо реформування ЗМІ. Адже владні співзасновники мають протягом місяця з дня отримання пропозиції трудового колективу ухвалити рішення про реформування та спосіб реформування. Трапляється, що вони не підтримують пропозицію трудового колективу щодо етапу реформування або, гальмуючи процес ухвалення рішення, ініціюють проведення фінансових перевірок редакцій.

«Існує також проблема з розмежуванням друкованого ЗМІ та редакції при визначенні суб’єктів реформування, - зазначив Олег Наливайко. - Так, відповідно до установчих документів деякі функції редакції друкованого ЗМІ виконують редакційно-видавничі об’єднання, телерадіопресцентри, інформаційні агентства, видавництва, засновниками яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування. Зазвичай, окрім функції випуску друкованого ЗМІ такі суб’єкти здійснюють інші види діяльності, у зв’язку з чим органи місцевого самоврядування не бажають виходити зі складу співзасновників, мотивуючи це тим, що реформуванню підлягає лише друковане ЗМІ».

У засновників державних друкованих ЗМІ виникають питання з приводу здійснення процесу перетворення таких ЗМІ в офіційні видання. «Закон визначає один із способів реформування - перетворення друкованих засобів масової інформації, заснованих центральними органами виконавчої влади, в офіційні друковані видання, - наголосив у своєму виступі Олег Наливайко. - Також відповідно до вимог Закону ЦОВВ можуть мати лише одне офіційне видання, якщо їх більше – решта підлягають реформуванню і інший спосіб.»

Головна проблема, яка існує при формуванні Переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, що підлягають реформуванню на першому етапі – подання редакторами неповного пакету документів. Наприклад, замість свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ подають витяг з ЄДРПОУ. Типова ситуація і невідповідності свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ реальному складу співзасновників. Редактори роками не здійснювали перереєстрацію газети, тому і під час подання документів в Держкомтелерадіо виявляються порушення редакцією статті 20 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Голова Держкомтелерадіо подякував НСЖУ за те, що Спілка стала громадським штабом реформи, розробила чітку дорожню карту реформування, організувала серію круглих столів, семінарів.

«Ми для себе чітко визначились: щоб реформа відбулась, всі редакційні заявки на участь у першому етапі, при умові забезпечення необхідних документів, повинні бути задоволені, - наголосив Олег Наливайко. - В конфліктах представників влади і редакцій ми будемо підтримувати трудові колективи».

Учасники наради обговорили поточний момент ходу реформи та спільні подальші дії Держкомтелерадіо та НСЖУ.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux