На Суспільне мовлення не вистачає 350 мільйонів гривень, - Наливайко. Громадське радіо. Євгенія Гончарук, Євген Павлюковський. 29 листопада 2016 р.
опубліковано 29 листопада 2016 року о 17:43

На Суспільне мовлення не вистачає 350 мільйонів гривень, — Наливайко. Громадське радіо. Євгенія Гончарук, Євген Павлюковський. 29 листопада 2016 р.

 

Новий очільник з перетворення НТКУ в НСТУ сподівається, що суму в 1,2 мільярда все ж отримають та підкреслює: Євробачення в Україні буде, а Суспільне стартує в запланований термін

https://hromadskeradio.org/sites/default/files/styles/episode__content__small_square/public/media/zobrazhennya/gosti/dsc02728_1500x997_0.jpg?itok=i2bkYiU7

У студії Олег Наливайко — новий очільник комісії з перетворення Національної телекомпанії України в Національну суспільну телерадіокомпанію України та голова Держкомтелерадіо.  

Євген Павлюковський: До початку 2017 року треба зробити дуже багато в організаційних питаннях, це стосується і регіональних філій, які іноді не часто хочуть перетворюватися на Суспільне. Якими будуть ваші перші кроки?

Олег Наливайко: Ми йдемо абсолютно в рамках «дорожньої карти» по створенню Суспільного. Згідно з цим, є ряд позицій, які ми маємо зараз зробити. На початку січня має бути зареєстрована юридична особа ПАТ НСТУ. Після цього вступає в роботу наглядова рада, механізми обрання нового правління і фінансування. Тоді ми можемо сказати, що Держкомтелерадіо свою роботу виконав, далі вже у вільне плавання вступає Суспільний мовник під наглядовою радою.

Зураб очолював і НТКУ, і цю комісію, враховуючи, що це громадське навантаження, треба було шукати когось із заступників. Коли провели співбесіди з заступниками, стало зрозуміло, що консолідуючої фігури, яка може об’єднати всіх, нема. Мені не лишалося іншого варіанту, як брати це на себе. У нас буде дуже відповідальний момент 8 грудня — остаточне прийняття, що Євробачення буде в Києві.

У неділю інформаційний простір сколихнуло повідомлення про те, що все пропало і в нас нічого не буде. І дуже стурбувала позиція деяких з керівників НТКУ, що треба перенести старт Суспільного на два-три місяці. Цього не буде. Ми проведемо Євробачення і в терміни запустимо Суспільне.

Євгенія Гончарук: Ви не відчуваєте несприйняття від керівного складу учасників комісії?

Олег Наливайко: Абсолютно не відчуваю. Ми вчора зустрілися з усіма керівниками. Ми йдемо в термінах «дорожньої карти» Євробачення і Суспільного. Всі спроби щось перенести чи змінити не можуть розглядатись. Я звернувся з проханням до заступників: як хто працював на своїй ланці, так далі і повинні працювати, щоб усі вони залишилися, якщо у них є сумління і відповідальність. Так розумію, що всі залишаться.

Євгенія Гончарук: Чому Зураб Аласанія вирішив піти з посади голови комісії?

Олег Наливайко: Думаю, за ті роки накопичилася певна втома. Якщо б ми не перемогли на Євробаченні, ми б довели із Зурабом цю справу до кінця. Але, як кажуть, останній бій — найскладніший. Саме зараз приймається дуже відповідальне рішення по Євробаченню. Це накладається на останні тижні старту Суспільного. Думаю, трошки і нерви не витримали. Я думаю, Зураб буде балотуватися на голову правління майбутнього НСТУ, з точки зори політології легше балотуватися з позиції медіаексперта, а не керуючого.

Євген Павлюковський: Точиться багато розмов стосовно фінансування. Коли Зураб Аласанія полишав посаду голови ліквідаційної комісії, він виклав одну із причин у пості: він боявся, що гроші, які можуть піти на створення Суспільного мовлення, підуть на Євробачення. Таким чином, з 800 мільйонів, 192 лишиться на створення Суспільного мовлення. У нашій студії член наглядової ради Вадим Міський казав, що цих грошей вистачить по 2 000 зарплати співробітникам, це серйозно загальмує створення Суспільного мовлення в Україні.

Олег Наливайко: Проблема є. Країна у війні, є фінансові складнощі. Але є закон про Суспільне, де чітко написано: 0,2% — приблизно 1,2 гривень. Є дві бюджетні програми: підтримка НСТУ і Євробачення. В бюджеті заплановано 432 мільйона гривень на проведення Євробачення. Ті гроші не мають жодного відношення до Суспільного.

Інша проблема, що на Суспільного мовника є 900 мільйонів гривень — більше 350 мільйонів нам не визначає. У зв’язку з цим було проведено засідання профільного комітету ВРУ — нас підтримує пані Сюмар і депутати, які опікуються нашим питанням. Вони будуть ставити питання у другому читанні, щоб ми отримали ці 1,2 мільярда. У мене була розмова з прем’єр-міністром, який підкреслив, що питання має бути вирішене. Але підкреслюю, жодного відношення до фінансування Євробачення НСТУ не має.

Євген Павлюковський: Якщо ви не отримаєте ці 350 мільйонів, наскільки це може загальмувати розвиток Суспільного мовлення? І що можна зробити з 900 мільйонами?

Олег Наливайко: 900 мільйонів — це збільшення на значний відсоток від того, що зараз мала система державного телебачення і радіомовлення. Але гроші вкрай необхідні на технічне оснащення, щоб можна було залучити нормальний менеджмент. Можливо, якщо зараз не буде проголосована зміна в законі, будуть зміни до бюджету. І я сподіваюся на підтримку прем’єр-міністра, що ми отримаємо гроші.

Євгенія Гончарук: Якою буде доля Держкомтелерадіо, коли буде створене НСТУ?

Олег Наливайко: Є декілька ключових завдань: створення Суспільного — я переконаний, що в січні воно стартує. Кабмін має з’ясувати, хто буде акціонером. Публічне акціонерне товариство, але акціонер — держава. Вона не впливає на управління і ці функції має хтось виконувати.

Минулої середи ми стартували з другою медіареформою — реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ. Це теж наша зона відповідальності. 244 видання вже пішли в цей проект, а всього у комунальній власності 555 видання, і проект на три роки.

Впевнений, що наступного тижня буде проголосований закон про заборону доставки друкованої продукції українського змісту з країни-агресора і зобов’язання роботи експертної ради — вони на Держкомтелерадіо. Напевно, на наступний рік у нас робота є.

Євген Павлюковський: Чи плануються скорочення? І наскільки вони будуть масштабні?

Олег Наливайко: Скорочення будуть, але не масові. Зараз більшість компаній зробили точкову оптимізацію. Я сподіваюсь, в січні повноцінно запрацює наглядова рада. Тоді треба буде затвердити концепт, сітку мовлення, а вже від того дивитися, який персонал буде потрібен, і приймати рішення.

Євгенія Гончарук: Нема конкретних цифр?

Олег Наливайко: Я раніше працював у бізнесі, і нема компаній з такою величезною кількістю — йдеться про те, що штати в десять разів більше. Але це державна відповідальність, тому має бути соціально захищений план. І це робота наступного року.

Євген Павлюковський: Коли очікувати зміну в контенті національного суспільного мовлення?

Олег Наливайко: Зміни вже відбулися. Ми підтягуємо під стандарти, які є на UA:ПЕРШИЙ, з європейськими колегами розроблена певна стратегія, напрацьовується багато нових програм. 

https://hromadskeradio.org/sites/all/themes/karelia/logo.pngГромадське радіо

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux