Колегія Держкомтелерадіо підбила підсумки фінансово-господарської діяльності підвідомчих підприємств
опубліковано 30 квітня 2015 року о 14:14

Колегія Держкомтелерадіо України на своєму засіданні 28 квітня розглянула результати фінансово-господарської діяльності госпрозрахункових підприємств сфери управління Держкомтелерадіо України та стан виконання ними фінансових планів у 2014 році.

 

Загалом фінансові плани на 2014 рік було затверджено 15 госпрозрахунковим підприємствам сфери управління Держкомтелерадіо України, з них 12 підприємствам видавничої діяльності та 3 підприємствам інших видів діяльності У зв’язку з проведенням заходів з реорганізації, передачі до комунальної власності та призупинення діяльності 11 державних госпрозрахункових підприємств сфери управління Держкомтелерадіо є неактивними, а отже фінансові плани на 2014 рік ними не складалися. За минулий рік підпорядкованими Держкомтелерадіо підприємствами було отримано 1,3 млн. гривень чистого збитку при плановому показнику – 0,5 млн. гривень чистого прибутку. За 2013 рік було отримано 0,05 млн. гривень чистого прибутку.

За підсумками 2014 року з прибутком спрацювали 7 підприємств, зі збитком – 7, на межі беззбитковості – 1. Протягом 2014 року сплачено поточних податків та обов’язкових платежів до бюджету 1,5 млн. гривень, внесків до державних цільових фондів – 3,7 млн. гривень, інших обов’язкових платежів – 1,8 млн. гривень. На початок 2015 року вісім підприємств мали заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 149,0 тис. грн., з яких на одному підприємстві 19 січня 2015 року було погашено заборгованість в повному обсязі, відповідно сума зменшена і становила 75,8 тис. гривень.

Основною причиною невиконання фінансових планів у повному обсязі майже на всіх підприємствах є валютні коливання у кілька разів, що призвели до зростання цін на папір, палітурні матеріали, фарбу (які в основному завозяться з-за кордону), подальший спад читацького попиту на книжкову продукцію, погіршення ситуації з розповсюдження української книги, окупація частини території країни та проведення бойових дій.

Держкомтелерадіо у IV кварталі 2014 року прийняв від Міністерства освіти і науки України повноваження з управління корпоративними правами держави щодо публічного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Українське видавничо-поліграфічне об’єднання», а також державне майно, що не увійшло до статутних фондів підприємств ПАТ ДАК «Укрвидавполіграфія».

Про виконання фінансового плану за 2014 рік ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія" звітувало 21 підприємство. Фінансовим планом ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія" на 2014 рік передбачалися доходи в сумі 96,8 млн. грн., з яких чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 61,9 млн. грн.; інші операційні доходи 34,6 млн. грн. (операційна оренда активів, реалізація оборотних активів); інші доходи 246 тис. грн.

Фактично отримано за 2014 рік доходів на суму 141,2 млн. грн., план виконано на 145,8 %. Доходів від основної діяльності отримано на суму 86,1 млн. грн., що на 24,1 млн. грн. більше запланованого.

В цілому на корпоративних підприємствах ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія" чисті збитки сягнули 9,6 млн. грн. проти запланованого прибутку 0,3 млн. грн. Кількість прибуткових підприємств склала 6, збиткових - 15. Найбільші від’ємні відхилення від планового рівня по чистому прибутку у ПРАТ "Харківська книжкова фабрика "Глобус", ПРАТ "Львівська книжкова фабрика "Атлас", ПРАТ "Волинська обласна друкарня".

Колегія ухвалила рішення посилити Держкомтелерадіо контроль за станом виконання показників фінансових планів, а керівникам госпрозрахункових підприємств та ПАТ ДАК «Укрвидавполіграфія» вжити заходи для зменшення збитковості підприємств, а також забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах; активізувати роботу з пошуку нових орендарів з метою отримання прибутку корпоративними підприємствами; оптимізувати витрати на закупівлю поліграфічних матеріалів, паперу, книжкової продукції, а також розвивати мережу книгорозповсюдження, шляхом відкриття нових магазинів та пунктів продажу книжково-журнальної продукції.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux