Канал "Культура" має посісти особливе місце в інформаційному просторі України
опубліковано 31 липня 2015 року о 15:17

 

Колегія Держкомтелерадіо звернулась з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо створення другого культурно-освітнього телевізійного каналу як рівноцінного суспільного мовника, що й передбачено Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

 

У своєму листі члени колегії зазначають, що у складі державних телерадіоорганізацій є Державна телерадіокомпанія «Культура», мета діяльності та статутні завдання якої найбільшою мірою відповідають місії культурно-освітнього телевізійного каналу, який планується створити у складі Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Сьогодні програми ДТРК «Культура» приймаються і транслюються операторами кабельного телебачення в усіх регіонах України. Завдяки супутниковому каналу сигналом українського телеканалу покрита територія європейської частини Росії, країн Балтики, Європи, Грузії, Вірменії, Туреччини, Ізраїлю та інших країн світу. Тому утворення другого культурно-освітнього каналу НСТУ на її базі є оптимальним та економічно доцільним рішенням.

ДТРК «Культура» не може бути звичайним творчо-виробничим об’єднанням без можливості здійснювати управління творчо-виробничим процесом культурно-освітнього мовлення. «В системі суспільного телерадіомовлення канал «Культура» не може бути залишковим ресурсом», - наголошують члени колегії у своєму листі.

«Творча концепція телерадіокомпанії «Культура» спрямована на висвітлення історичного, культурного минулого і сьогодення нашої держави, осмислення місця української культури як вагомої складової світової культурної скарбниці, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Державний, а у найближчій перспективі суспільний, телеканал «Культура» серед вітчизняних електронних засобів масової інформації повинен зайняти особливе місце і виконувати в інформаційному просторі України виняткову місію. Адже основним його завданням є формування національної самосвідомості у підростаючого покоління, поширення знань про українську історію та культуру в світі.»

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux