Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія розповів про шляхи реформування телекомпанії
опубліковано 10 квітня 2014 року о 10:37

 

9 квітня відбулась прес-конференція генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії. Він окреслив шляхи реформування державної медійної структури з метою подальшого створення суспільного мовника, розповів про основні напрями діяльності Першого національного.

Зураб Аласанія розповів, що першочергові завдання роботи його команди

– позбутися державного впливу на НТКУ та створити на її базі суспільний мовник. «Звісно, цей процес буде досить складним, але план модернізації вже є. Ми детально вивчаємо досвід переходу до суспільного мовлення в країнах Євросоюзу – це і досвід ВВС, і суспільних мовників Прибалтики, Східної та Західної Європи», – сказав Зураб Аласанія.

Перший етапом переходу до суспільного мовлення вже стало реформування структури Національної телекомпанії України. Сьогодні кількість заступників генерального директора зменшено з 9-ти осіб до 4-х. Так само із шістдесяти наявних підрозділів телекомпанії сформовано п’ять окремих блоків – адміністративний, технічний, економічний, блок суспільного мовлення й міжнародних відносин та блок виробництва контенту. "Всі зміни, які відбуваються й будуть відбуватися в Національній телекомпанії України, здійснюватимуться за прикладом європейських телерадіокомпаній. Тому ми вивчили досвід понад двадцяти передових мовників у сфері суспільного телебачення. Наша структура відповідатиме найкращим зразкам європейського суспільного мовлення", – прокоментував подальшу кадрову політику генеральний директор Національної телекомпанії України.

Під час виборчі перегонів Перший національний стане майданчиком для дебатів усіх кандидатів на пост Президента України. Планується, що це будуть дебати не в класичному вигляді. Зокрема, кандидати будуть апелювати не один до одного, а до народу, і відповідатимуть на запитання, що надходитимуть просто від гостей студії та від Інтернет-користувачів. Зураб Аласанія буде модератором цих дебатів в ефірі Першого, його роль зводитиметься до відбору найвлучніших запитань та контрою паритетності виступів.

Одним із критерії якості роботи будь-якого телеканалу були і залишаються рейтинги. На ці медіа-показники не можна не зважати, та Перший національний перетворюватиметься на рейтинговий телеканал тільки пропозицією глядачеві якісного продукту. "Рейтинги не будуть найголовнішою метою діяльності Першого, адже це вже буде комерція. Але і сьогодні Перший Національний, і потім Суспільне телебачення має триматися у першій п’ятірці найрейтинговіших телеканалів. Ми запропонуємо нашому глядачеві такий контент, який буде якісним, важливим, а від того – рейтинговим", – запевнив генеральний директор НТКУ.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux