Фінансування НСТУ у повному обсязі є пріоритетним питанням для Держкомтелерадіо
опубліковано 01 квітня 2021 року о 10:06

Одна із успішних реформ медіагалузі, яку протягом останніх семи років провів Держкомтелерадіо спільно з інститутами громадянського суспільства, є створення суспільного мовлення.

 

Як результат замість колишнього державного мовника було створено нову, абсолютно незалежну інституцію, яка діє відповідно до юридичних норм і має чітко прописану місію: «Захищати свободи в Україні. Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу». Таким чином було виконано зобов’язання України перед Радою Європи унезалежнити редакційну політику медіа, що фінансуються державою.

Держкомтелерадіо, який від імені держави є єдиним акціонером Національної суспільної телерадіокомпанії України, завжди наполягав і наполягає на безумовному виконанні ухваленого 2014 року Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Зокрема, й стосовно фінансування суспільного мовника в повному обсязі. Відповідно до закону державне фінансування НСТУ має становити не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

Цього року вперше ця норма закону знайшла відображення у державному бюджеті: на програму 3802080 «Фінансування підтримки Національної суспільної телерадіокомпанії України» передбачено виділити 2 млрд 274 млн 158 тис. грн., що відповідає 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за 2020-й рік.

Пропозиції до бюджетної програми «Фінансування підтримки Національної суспільної телерадіокомпанії України» на 2022 рік, як і до інших бюджетних програм, Уряду ще не подавалися, отже немає ніяких підстав стверджувати, що фінансування НСТУ буде зменшено.

30 березня 2021 року в Держкомтелерадіо надійшов лист від Виконавчого комітету Національної ради реформ, у якому зазначається, що «усвідомлюючи важливість підтримки НСТУ в умовах агресії Російської Федерації, Виконавчий комітет Національної ради реформ не вважає за доцільне зменшувати на 500 млн.грн. фінансування в 2022 році АТ «НСТУ» за бюджетною програмою 3802080». Про позицію виконавчого комітету Національної ради реформ, яку повністю підтримує Держкомтелерадіо, було поінформовано АТ «НСТУ».

«Держкомтелерадіо переконаний, що належне фінансування сприятиме виконанню покладених на Національну суспільну телерадіокомпанію завдань і виправдає очікування суспільства в отриманні потужного, незалежного і політично незаангажованого ЗМІ, яке забезпечуватиме національний діалог та право кожного на свободу думки і слова, задовольнятиме інформаційні та культурні потреби громадян, створюватиме контент, спрямований на різноманітні верстви населення, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Адже існування та розвиток суспільного мовлення в демократичному суспільстві є одним із елементів забезпечення самої демократії».

Нагадаємо, Національна суспільна телерадіокомпанія – це великий холдинг, до складу якого входять два загальнонаціональні телеканали (UA: Перший» і «UA: Культура»), супутниковий канал «UA: Крим» та 23 регіональні телеканали, три радіоканали («Українське радіо», радіо «Промінь», радіо «Культура») із регіональними відрізками у кожній області і диджитал-платформа.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux