Держкомтелерадіо вніс на розгляд Уряду законопроект про реформування друкованих ЗМІ
опубліковано 06 листопада 2014 року о 12:56

Держкомтелерадіо 4 листопада вніс на розгляд Уряду проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій».

Як відомо, Парламентська Асамблея Ради Європи ще у 2005 році закликала органи влади України розпочати роздержавлення друкованих ЗМІ, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування. За цей час було кілька спроб розробити законопроект, який би розпочав процес роздержавлення. Однак ці спроби не увінчалися успіхом.

Новий документ, поданий на розгляд Уряду, розроблено Держкомтелерадіо відповідно до протокольного доручення за результатами наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Сича О.М. від 27.05.2014 «Щодо реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Необхідність підготовки цього законопроекту виникла після того, як Верховна Рада 17 квітня 2014 року відхилила проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», внесений народними депутатами України Миколою Томенком, Рустамом Рауповим, Ігорем Мірошниченком, Степаном Курпілем та Миколою Баграєвим.

«Проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій» розроблено за участі Національної спілки журналістів України, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Він пройшов широке громадське обговорення. Його метою є обмеження впливу органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування на діяльність друкованих засобів масової інформації. Досягти цього можна шляхом реформування ЗМІ».

Законопроектом передбачається, що джерелом фінансової підтримки реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження будуть видатки місцевих бюджетів, що не враховуватимуться при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів. Рішення про надання фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження прийматимуться відповідними місцевими радами.

За орієнтовними розрахунками на реформування комунальних друкованих засобів масової інформації необхідні кошти в сумі 120,71 млн. гривень, у тому числі: на першому етапі – 14,63 млн. гривень; на другому етапі – 106,08 млн. гривень.

Реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюватиметься згідно з переліком, який буде затверджено Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

«Ми прогнозуємо, - наголосив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, - що реалізація Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» забезпечить створення економічно незалежних друкованих засобів масової інформації та належних умов їх діяльності, що сприятиме покращенню інформаційного забезпечення громадян України.»

 

З повним текстом проекту Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій» (нова редакція з врахованими зауваженнями міністерств та відомств) можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=115853&cat_id=80453

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux