Держкомтелерадіо оприлюднив список творів, поданих на здобуття премії ім. Лесі Українки
опубліковано 21 січня 2015 року о 14:32

 

Держкомтелерадіо сформував перелік творів, поданих на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2014 рік.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» за премію змагатимуться дитяча комічна опера М. Лисенка «Коза-Дереза» Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру

імені Т.Г. Шевченка та вистава «Котигорошко» Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки за мотивами української народної казки «Котигорошко».

Два твори висунуті на здобуття премії ім. Лесі Українки у номінації «Кінотвори для дітей і юнацтва». Це - анімаційний фільм-притча «Птахи» Української студії анімаційних фільмів (автор сценарію, режисер, художник-постановник І.М. Смирнова) та анімаційний серіал «Це наше і це твоє» телеканалу ПЛЮСПЛЮС «ТОВ «Гравіс» ( автор серіалу І.А. Найда).

У номінацію «Літературні твори для дітей та юнацтва» надійшло цьогоріч 26 книжок. Серед них, зокрема, твори письменників Олега Чорногуза, Віктора Терена, Людмили Шутько та інші. Загалом у переліку представлені книги 18 українських видавництв та видавництва «Домінант» з італійського міста Коголето.

10 творів висунуто на здобуття премії м. Лесі Українки у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва». Це, зокрема, кілька книг видавництва «АВІАЗ» в оформленні Яни Кернер-Вернер, дитячі книги видавництва «Майстер клас» в оформленні Галини Зінько, Галини Бодякової, Наталі Дерев’янко, Віталія Кириченка, Ольги Кузнецової та інші.

З повним переліком творів, поданих на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2014 рік, можна ознайомитися на веб-сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=117871&cat_id=88995

 

Інформаційно. Премія імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва встановлена Кабінетом Міністрів України 2004 року за пропозиції Держкомтелерадіо та присуджується щороку до дня народження Лесі Українки, 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Премія присуджується у чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва; художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва; театральні вистави для дітей та юнацтва та кінотвори для дітей та юнацтва. Розмір премії становить 10 тис. гривень кожна.

Лауреатами Премії імені Лесі Українки свого часу стали дитячі письменниці Тамара Коломієць, Марія Пономаренко, Надія Гуменюк, художники Владислав Єрко і Марина Пузиренко, творчі колективи Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка за виставу «Кайдашева сім‘я» за твором І.Нечуя-Левицького, Рівненського академічного обласного театру ляльок за виставу «Лісова пісня», Запорізького академічного обласного театру юного глядача за виставу «Я не прощаюся…», режисери Роман Ширман і Олена Фетісова за художній фільм «Прикольна казка», Оксана Карпус за анімаційний фільм «Театральний роман», творча група за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила» та інші.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux