Держава-агресор посилює антиукраїнську пропаганду
опубліковано 28 травня 2024 року о 17:22

Однією із складових ворожої російської пропаганди є антиукраїнські книжкові видання. Ця масова «література» разом із російськими медіа спрямована на підрив національної безпеки України та просування в світовий культурний та інформаційний простір імперських інтересів рф. Кількість назв таких видань з початком повномасштабного вторгнення зростає, про що свідчить моніторинг видавничого ринку росії, який проводить Держкомтелерадіо.

Виявлені під час моніторингу антиукраїнські видання держави-агресора Держкомтелерадіо вносить до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Головне призначення Переліку – зорієнтувати суб’єктів книгорозповсюдження, правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що факти розповсюдження цих книг можуть містити ознаки злочинів, відповідальність за вчинення яких передбачена Кримінальним кодексом України.

Наразі Перелік містить 448 назв антиукраїнських видань. Лише в травні цього року виявлено та внесено до зазначеного Переліку 15 видань російської пропаганди, серед яких багато книг, випущених у світ державою-агресором в 2022-2024 роках, тобто вже під час повномасштабного вторгнення.

В пропагандистських книгах «Ихтамнеты», «Украинский дневник», «Беспокоящий огонь» воїнів ЗСУ називають нацистами, фашистами та терористами, зображають війну як внутрішній громадянський конфлікт, намагаючись таким чином виправдати збройну агресію росії та тимчасову окупацію частини території України, глорифікують збройні формування та групи найманців держави-агресора.

Масово випускається псевдонаукова література, в якій спотворюється і фальсифікується історія, пропагуються імперські геополітичні доктрини, що передбачають об’єднання народів навколо держави-агресора, її державної мови, культури, панівної релігійної конфесії та слугують ідейним підґрунтям повернення України у сферу домінування держави-агресора. Політична пропаганда притаманна навіть шкільним підручникам, які спотворюють факти історії і використовуються для виховання неосвіченого патріотизму, який спонукатиме нове покоління росіян вирішувати будь-які міжнаціональні розбіжності та суперечки за допомогою воєн.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux