Богдан Червак: "В українських ЗМІ більше не буде місця пропаганді комунізму і нацизму"
опубліковано 18 травня 2015 року о 11:49

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак звернувся до засобів масової інформації усіх форм власності із закликом привести власну діяльність у відповідність до вимог Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Нижче надаємо повний текст звернення.

 

Драматичні події, в результаті яких Російською Федерацією анексовано Крим, а на Донбасі за її підтримки та безпосередньої участі вже другий рік точиться кровопролитна війна, стали закономірним наслідком хибної інформаційної політики, тривалий час проваджуваної власниками та менеджментом значної частини вітчизняних телеканалів, радіостанцій, періодичних друкованих видань.

Замість популяризації національної культури, історії, традицій, сприяння консолідації українського суспільства, унікальні можливості ЗМІ значною мірою використовувалися для неприхованої пропаганди «славного» комуністичного минулого і сумнівних принад неіснуючої держави, які сьогодні належать до фундаментальних засад ідеології кремлівського агресора.

Як результат, систематичне нав’язування невластивих українському народу цінностей, ідеології, спотвореної історії дезорієнтувало значну частину громадян України, особливо в Криму і на Донбасі, в сприйнятті власної Батьківщини та усвідомленні власної національної ідентичності.

Прийнятий 9 квітня 2015 року Верховною Радою та підписаний президентом України Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» створює правове підґрунтя для відновлення історичної справедливості, очищення всіх сфер суспільного життя від ідеологічних «метастаз» держави-імперії, з якою пов’язані найтрагічніші сторінки історії Українського народу.

Відтепер друковані засоби масової інформації в Україні не можуть бути використані для пропаганди комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.

Забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Інформаційні агентства не мають права у своїх матеріалах пропагувати комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їх символіку.

Мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які займали керівні посади у комуністичній партії починаючи з посад секретаря районного комітету і вище, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьба проти учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

Засновники друкованих засобів масової інформації, які на момент набрання чинності цим Законом здійснювали пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та/або використовували у назві символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, зобов’язані припинити здійснення такої пропаганди та/або здійснити перереєстрацію друкованого засобу масової інформації. Засновники таких друкованих засобів масової інформації звільняються від сплати реєстраційного збору за його перереєстрацію.

Звертаюся до засобів масової інформації усіх форм власності із закликом привести власну діяльність у відповідність до вимог зазначеного Закону. У судовому порядку буде припинятися діяльність тих ЗМІ, які порушуватимуть Закон.

В українському інформаційному просторі не повинно залишитися місця для пропаганди людиноненависницької більшовицької імперії та її ідеології у будь-яких проявах.

Відповідальне ставлення та свідома громадянська позиція засобів масової інформації є запорукою побудови нової України – сильної, демократичної, єдиної.

 

Богдан Червак,

перший заступник

Голови Держкомтелерадіо

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux