Інформація про здійснення Держкомтелерадіо державної регуляторної політики протягом 2009 року

Реалізація державної регуляторної політики протягом 2009 року окреслювалась виконанням завдань, визначених законами України від 11.09.2003 р. №1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», від 6.09.2005 р. №2806-IV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», указами Президента України від 1.06.2007 р. №901 «Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики», від 9.08.2008 р. №698 «Про невідкладні заходи щодо вдосконалення державного регулювання господарської діяльності», постановами Кабінету Міністрів України від 21.05.09 №526 «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», від 17.07.2009 р. №737 «Про заходи щодо упорядкування державних, у тому числі адміністративних послуг», розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 9.04.2008 р. №576-р «Про затвердження плану заходів на 2008 рік щодо удосконалення дозвільної системи у сфері господарської діяльності», від 22.04.09 №449-р «Про затвердження Плану заходів на 2009 рік щодо удосконалення дозвільної системи у сфері господарської діяльності» та низкою доручень Кабінету Міністрів України з питань здійснення державної регуляторної політики, зокрема, щодо:

 • забезпечення дотримання вимог законодавства з питань державної регуляторної політики;
 • системності та узгодженості регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики;
 • моніторингу результативності регуляторних актів, оцінка і публічний контроль за їх провадженням;
 • гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності;
 • планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;
 • підготовки аналізів регуляторного впливу;
 • підготовки звітів про відстеження результативності дії регуляторних актів;
 • упорядкування видачі документів дозвільного характеру.

Для забезпечення належного дотримання принципів державної регуляторної політики, підготовка проектів регуляторних актів здійснювалась відповідно до затвердженого та оприлюдненого плану на відповідний рік.

Під час розроблення проектів регуляторних актів та складання аналізу впливу регуляторного акта зосереджується увага на обов'язковості визначення:

 • оцінки прийнятих альтернативних способів досягнення цілей державного регулювання, у тому числі тих, що не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин;
 • механізмів і заходів щодо розв'язання проблем шляхом прийняття регуляторного акта;
 • показників результативності регуляторного акта та заходів, за допомогою яких буде здійснюватися їх відстеження.

Щорічно Комітет готує пропозиції до плану Кабінету Міністрів України з підготовки проектів регуляторних актів і подає відповідну інформацію до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Крім того, наказом Держкомтелерадіо від 14.12.2009 р. №405 затверджено План підготовки проектів регуляторних актів на 2010 рік та розміщено на сайті (www.comin.gov.ua) в розділі «Регуляторна діяльність» в підрозділі «Плани підготовки регуляторних актів».

З метою дотримання принципу гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності при розробці проектів регуляторних актів, Комітет проводить аналіз регуляторного впливу до проектів, враховує зауваження і пропозиції, що надходять від зацікавлених органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій, здійснює відстеження результативності регуляторних актів.

Держкомтелерадіо оприлюднено на сайті (www.comin.gov.ua) в розділі «Регуляторна діяльність» в підрозділах «Проекти регуляторних актів» та «Аналізи регуляторного впливу» проекти регуляторних актів та аналізи регуляторних впливів до таких нормативно-правових актів:

 • проекту Закону України «Про заборону виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг, преси із займаних ними на законних підставах приміщень державної та комунальної власності, а також знесення існуючих кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації»;
 • проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи державної реєстрації інформаційних агентств»;
 • проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» щодо встановлення порядку видачі дозволів на розповсюдження в Україні зарубіжних друкованих засобів масової інформації»
 • наказу Держкомтелерадіо від 17.07.2009 №254 «Про затвердження Порядку надання державної фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації».
 • наказу Держкомтелерадіо від 11 березня 2009 р. №89 «Про затвердження Порядку формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга», та шляхи реалізації Програми».

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 р. №737 «Про заходи щодо упорядкування державних, у тому числі адміністративних послуг» та питання 4 витягу з протоколу №51 засідання Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 року про фінансову діяльність підприємств, що надають державні, у тому числі адміністративні послуги, рахунки яких відкрито в органах Державного казначейства, Комітетом затверджено наказ від 17.08.2009 р. №287 про реалізацію зазначених постанови та витягу з протоколу з визначенням завдань та термінів їх виконання для керівників структурних підрозділів та підприємств, установ та організацій які входять до сфери управління Комітету.

Наказом Держкомтелерадіо від 07.10.2009 р. № 338 затверджено стандарти надання адміністративної послуги з видачі Свідоцтва про внесення суб’єктів видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції та надання адміністративної послуги з видачі Довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою.

Наказом Держкомтелерадіо від 03.06.2009 р. № 193 визначено відповідального за здійснення дерегуляції підприємницької діяльності в інформаційній та видавничій сферах.

З метою забезпечення реалізації норм постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 526 «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» в частині організації роботи територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо видачі документів дозвільного характеру, Комітетом підготовлено до подання на розгляд і погодження до Держкомпідприємництва Регламент (інформаційну картку) щодо отримання Свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції.

Комітет координує роботу щодо висвітлення у засобах масової інформації питань реалізації державної регуляторної політики.

Так, у друкованих засобах масової інформації систематично оприлюднюються офіційні документи, матеріали і публікації, в яких відображається діяльність органів державної влади, спрямована на виконання рішень Уряду в сфері державної регуляторної політики. Висвітлюються проблемні питання розвитку і підтримки малого бізнесу та покращення його діяльності, оприлюднюються проекти регуляторних актів місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування щодо ставок єдиного податку, ринкового збору, тарифів, інших актів, що стосуються господарської діяльності підприємств малого бізнесу.

Зазначена тематика знаходить своє розкриття також у матеріалах інформаційних і суспільно-економічних програм Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, обласних та регіональних державних телерадіокомпаній, одним із основних напрямів яких є створення стимулюючих умов ефективного розвитку малого і середнього бізнесу та вирішення проблем зайнятості в області визначено поглиблення регуляторної реформи, спрямованої на спрощення процедур реєстрації, ліцензування та запровадження спрощених процедур отримання дозволів.

Державні та комунальні засоби масової інформації допомагають Уряду налагодити зворотній зв’язок із сектором малого та середнього бізнесу, подаючи достовірну інформацію про досягнення і проблеми.

Крім того, 24 грудня 2009 року на засіданні колегії Держкомтелерадіо розглянуто питання «Про стан і перспективи законопроектної роботи та дотримання Комітетом вимог законодавства з питань державної регуляторної політики» та прийнято рішення щодо безумовного виконання та дотримання вимог законодавства з питань державної регуляторної політики та забезпечення всебічного обговорення проектів актів законодавства з питань вироблення державної політики в інформаційній та видавничій сферах на засіданнях колегії Держкомтелерадіо за участю науковців, експертів, представників громадських організацій, заінтересованих органів виконавчої влади.

Для забезпечення формування кадрового потенціалу державної служби, спроможного забезпечувати регуляторну діяльність, працівники Комітету, в разі потреби, готують перелік питань, які виникають при виконанні вимог законодавства і потребують освітлення фахівцями Держкомпідприємництва під час проведення семінарів.

Враховуючи викладене, можна зробити висновок, що Комітетом у 2009 році проведено належну роботу щодо виконання вимог законодавства з питань державної регуляторної політики.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux