Державний комітет телебачення і радіомовлення висловлює подяку вітчизняним телерадіокомпаніям, які докладають зусилля, аби наповнити ефір інформаційною продукцією високої якості, що відповідає традиційним духовним та моральним цінностям українського народу.
Водночас змушені констатувати, що існують непоодинокі випадки, коли на телерадіоканалах демонструються передачі та програми, які негативно впливають на суспільну мораль.
Про це свідчать численні звернення громадян України до Державного комітету телебачення і радіомовлення.
Громадськість стурбована поширенням на телебаченні та радіо таких негативних явищ як пропаганда культу насильства та жорстокості, алкоголізму, тютюнопаління, порнографії, здатних нанести шкоду моральному здоров’ю нації.
Розповсюдження такої продукції провокує антисоціальну поведінку молоді, ускладнює криміногенну ситуацію в країні.
Український ефір забруднений продукцією сумнівного змісту. Натомість бракує високохудожніх теле- та радіопрограм, в яких домінували б традиційні цінності нашого народу.
Закони України та інші нормативно-правові акти, спрямовані на захист суспільної моралі, деякими українськими мовниками не виконуються.
На необхідність подолання цих ганебних тенденцій звернув увагу Глава держави на Всеукраїнській нараді «З любов'ю та турботою до дітей» у Донецьку.
Враховуючи зазначене, Держкомтелерадіо звертається до всіх телерадіокомпаній із закликом:
- безумовно дотримуватись вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі;
- запровадити ефективну систему саморегулювання телерадіоспільноти, яка сприятиме очищенню інформаційного простору від аморальних проявів;
- не допускати демонстрації фільмів, програм, рекламних та інших матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному здоров’ю населення;
- сприяти формуванню високих морально-етичних та сімейних цінностей.
Сьогодні проблема захисту суспільної моралі може бути вирішена за умови скоординованих дій органів влади, працівників електронних засобів масової інформації, широких кіл громадськості.
Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться вдосконалити механізми духовного, морально-етичного, патріотичного виховання громадян, передусім дітей та молоді, зміцнення національної безпеки в інформаційній сфері.