Колегія Держкомтелерадіо підвела підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України у першому кварталі 2008 року. Комітет продовжив діяльність, спрямовану на розвиток державного інформаційного та видавничого сектору, утвердження національних інтересів в інформаційній сфері, інтеграцію України у світовий медіапростір.
На поточний рік Уряд визначив п’ять головних напрямів роботи Комітету. Ними стали розробка концепції створення системи суспільного телерадіомовлення, участь у впровадженні ефірного наземного цифрового мовлення, реформування державних та комунальних ЗМІ, створення сприятливих умов для забезпечення розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, забезпечення належного рівня інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
З огляду на визначені пріоритети, Держкомтелерадіо продовжив роботу над створенням системи суспільного мовлення, впровадженням цифрового телерадіомовлення, створенням сприятливих умов для діяльності суб’єктів видавничої справи, подальшою реалізацією програми технічного переоснащення ДТРК, удосконаленням законодавства, що унормовує інформаційну сферу та приведенням його у відповідність до вимог міжнародного права.
На виконання Указу Президента «Про заходи щодо створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України» в першому кварталі ц.р. було утворено робочу групу для опрацювання та супроводження питань створення системи суспільного мовлення, проведено громадське обговорення доцільності існування в ній НТКУ та НРКУ, підготовлено до громадського обговорення проект Концепції створення системи суспільного мовлення. Від імені Голови Комітету Едуарда Прутніка його Перший заступник Анатолій Мураховський висловив переконання, що за наявності відповідної політичної волі, співпраці гілок влади та громадських інституцій, реалізація проекту створення в Україні суспільного мовлення до кінця поточного року є цілком реальною.
Важливим вектором діяльності Комітету у першому кварталі 2008 року стало забезпечення інформаційної підтримки підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012. Комітет розробив та затвердив галузеву програму з проведення в Україні Євро-2012 – складову відповідної частини державної цільової програми. Готовою до підписання є також міжурядова угода про інформаційну співпрацю між Україною та Польщею, яка відкриє нові можливості поширення в країнах Євросоюзу інформації про підготовку України до Євро-2012. Крім того, з огляду на важливість своєчасної інформаційної підтримки підготовки та проведення цього заходу, Держкомтелерадіо прийняв рішення розпочати інформаційну кампанію на державних каналах вже з другого кварталу 2008 року. Доречною також стала пропозиція започаткування творчого конкурсу для ТРО всіх форм власності на кращу програму, присвячену підготовці та участі України у Євро-2012.
Стосовно розвитку видавничої сфери членів колегії було поінформовано про збереження позитивної тенденції зростання обсягів друку. За оперативними даними Книжкової палати України за перший квартал 2008 року надійшло на 30 відсотків більше назв книг і брошур загальним накладом 7234,9 тис. прим., ніж за відповідний період минулого року. Протягом першого кварталу 2008 року Комітетом було сформовано програму «Українська книга» на 2008 рік, забезпечено участь України у роботі XV Мінської міжнародної книжкової виставки-ярмарку, затверджено рекомендації щодо мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами.
Підводячи підсумок, Анатолій Мураховський зазначив, що виконання завдань розвитку інформаційної та видавничої сфер і, загалом, питань захисту інформаційної безпеки України можливе лише за умови врахування потреб інформаційної сфери. Реалізація Держкомтелерадіо цих завдань сприятиме розвитку національного медіапростору України та укріпленню інформаційної безпеки держави.