3 березня 2005 року в Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України відбулося засідання „круглого столу” на тему: „Історія успіхів розвитку ЗМІ в Україні, інформація про іноземні проекти”.
Захід організовано в рамках підготовки до проведення 7-ї Європейської міністерської конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації.
Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Іван Чиж розпочав засідання з короткої інформації про 7-у Конференцію, яка має відбутися в Києві 10-11 березня цього року. Він зазначив, що подія такого міжнародного значення має сприяти надходженню іноземних інвестицій у розвиток вітчизняних ЗМІ, а це, на його думку, є потужним чинником для створення нових якісних параметрів інформаційної сфери.В цілому, безперечно, іноземні проекти підтримки ЗМІ є дуже перспективними.
До участі в засіданні „круглого столу” були запрошені представники Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства Великобританії у справах міжнародного розвитку (DFID), Фонд „Відродження”, Інтерньюз – Україна, U-Media Project, IREX Ukraine, Незалежної Асоціації мовників (НАМ), Української Асоціації Видавців Періодичної Преси (УАВПП), Центру медіа-реформ, Української Медіа-Спілки, Могилянської школи журналістики, Інтернет-видання „Телекритика”, журналу „Телерадіокур’єр”, Творчого центру „Каунтерпарт”, Комітету „Рівність можливостей”, Академії української преси, Київської незалежної медіа-профспілки та інші.
Під час „круглого столу” обговорювалися такі питання:
1. Презентація програми „Демократизація України: програма малих проектів”.
2. Роль іноземних проектів у розвитку незалежних та вільних ЗМІ.
3. Вплив проектів на підвищення кваліфікації та захист професійної діяльності журналістів в Україні.
4. Проекти, що реалізуються в Україні: досягнення та перспективи.
Із основних тем виступили:
О.Павлова – директор Творчого центру „Каунтерпарт”, яка презентувала програму „Демократизація України: програма малих проектів”. Благодійний фонд "Творчий центр „Каунтерпарт” (ТЦК) є українською неурядовою організацією, яка працює для громадських організацій, органів місцевого самоврядування, державних та інших структур, котрі сприяють розвитку громадянського суспільства в Україні. ТЦК надає тренінгові та консультативні послуги, інформацію, веде адміністрування грантових програм, проводить дослідження та оцінки, захищає та лобіює інтересі громадянського суспільства.
С.Квіт – президент Центру медіа-реформ, декан факультету журналістики Києво-Могилянської академії, розповів про започатковані Центром проекти та роль іноземних проектів у розвитку незалежних і вільних ЗМІ. Центр медіареформ започатковано у 2002 року на базі Могилянської школи журналістики (Національний університет “Києво-Могилянська академія”). Мета Центру медіареформ – згуртувати вітчизняний інформаційний простір (журналістів, політиків, державних службовців, юристів, аналітиків) для створення сприятливого клімату для незалежних ЗМІ в Україні. Партнерами Центру медіареформ є Незалежна асоціація телерадіомовників, Українська асоціація видавців періодичної преси, Інтернет-видання „Телекритика”, Могилянська школа журналістики та журнал „Телерадіокур'єр”.
К.Квурт – директор „Інтерньюз Україна”, виступив з інформацією про вплив проектів на підвищення кваліфікації та захист професійної діяльності журналістів в Україні. Інтерньюз-Україна – це міжнародна громадська організація, місією якої є сприяння розвиткові демократії та розбудові громадянського суспільства в Україні шляхом підтримки незалежних та плюралістичних засобів масової інформації. Організація працює в декількох напрямах, зокрема й у реформуванні медіа-середовища та створенні засад редакційної політики, в освітній роботі серед журналістів та у наданні правової підтримки ЗМІ, а також у створенні фільмів та програм на соціальну тематику. Інтерньюз-Україна реалізує такі проекти: “Медіа-Центр “Кандидат”, „Правовий аудит”, „Глобальна ініціатива з розвитку Інтернет-політики (GIPI) “Віртуальна агенція новин” та інші.
Н.Петрова – правовий експерт проекту„ТОП-Медіа”, повідомила про проекти, що реалізуються в Україні, їх досягнення та перспективи. Проект ТОП-Медіа фінансується Європейським Союзом та керований Консорціумом на чолі з BBC World Service Trust. До Консорціуму входять Польська національна рада мовників та Центр медіа ініціатив у Києві. Бенефіціарами проекту виступають Незалежна асоціація телерадіомовників та Українська асоціація видавців періодичної преси. Мета проекту – підтримка розвитку незалежних ЗМІ на півдні України. Проект ТОП-Медіа пропонує семінари, „круглі столи”, навчальні поїздки та стипендії, спрямовані на підтримку незалежних ЗМІ, правову підтримку. Топ-Медіа надає офіс для працівників ЗМІ з безкоштовним доступом до Інтернету та електронної пошти.